Sprawdzona trasa, ale nowy termin. Sądecka Dycha o Puchar NEWAGU 10 listopada

 

Sprawdzona trasa, ale nowy termin. Sądecka Dycha o Puchar NEWAGU 10 listopada


Opublikowane w śr., 25/09/2019 - 12:42

Ponad 300 osób miało pobiec w najbliższy weekend 10-kilometrową trasą prowadzącą ze Starego do Nowego Sącza. Z powodu remontów impreza została jednak przełożona na 10 listopada.

Zmiana terminu spowodowana jest trwającymi pracami przy wymianie nawierzchni na nowosądeckim rynku. Zmieniła się też organizacja ruchu kołowego w bezpośrednim sąsiedztwie tego miejsca. Obecnie teren przypomina bardziej plac budowy, niż miejsce gdzie może stanąć meta.

– Chcieliśmy utrzymać standard rozgrywania imprezy i pobiec tą samą trasą. Mamy na niej zresztą atest PZLA. Ale ze względu na prowadzone prace nie było to możliwe. Nie otrzymaliśmy zgody. Dlatego właśnie bieg odbędzie się w innym terminie. Nie chcemy wprowadzać żadnych zmian, skoro biegamy od pierwszej edycji tą samą trasą – mówi Marian Ryżak, współorganizator imprezy.

Nowa data, to także spora konkurencja w kalendarzu. Przypomnijmy, że 10 i 11 listopada to najbardziej rozbiegane dni w polskim kalendarzu biegów. Organizatorzy są jednak pozytywnie nastawieni, a nawet liczą na jeszcze wyższą frekwencję.

– Zdajemy sobie sprawę, że 11 listopada odbędzie się mnóstwo Biegów Niepodległości i to w całej Polsce. Liczymy jednak na dobrą frekwencję. Nowy termin Sądeckiej Dychy wpisuje się w długi weekend, gdy mamy więcej czasu na przyjemności. Niewykluczone, że listopadowy termin przyjmie się na dłużej. Zobaczymy – zaznacza Marian Ryżak.

Limit uczestników Sądeckiej Dychy o Puchar NEWAGU to 400 osób. Większość miejsc na liście zgłoszeń jest już zajęta. Ci, którym nowy termin nie będzie odpowiadał, mogą liczyć na zwrot wpisowego.

– Ci, którzy nie pobiegną z nami 10 listopada, a już uiścili opłatę startową, otrzymają jej zwrot. Tu nie ma żadnego problemu. Na pewno będzie to jakiś procent osób. Rozumiem je dobrze, bo sam jestem zdenerwowany całą sytuacją – dodaje Marian Ryżak.

Rok temu Sądecką Dychę o Puchar NEWAGU ukończyło 358 osób. Bieg był bardzo mocno obsadzony. Zwyciężyli Emil Dobrowolski (30:33) oraz Renata Pliś (34:53).

11. Sądecka Dycha o Puchar Newagu wchodzi w skład Grand Prix Małopolski 2019. Miał to być przedostatni etap serii, ale po zmianie terminu bieg zwieńczy zmagania w tym cyklu. W połowie października w Lipinkach odbędzie się jeszcze 13. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce