Tak małopolska młodzież biega w wakacje [ZDJĘCIA]

 

Tak małopolska młodzież biega w wakacje [ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 16/07/2014 - 13:08

Za nami już dwa tygodnie treningów w ramach projektu „Małopolska biega – biegaj w wakacje”. Przed nami kolejne.

Treningi odbywają się pięć razy w tygodniu na trasach biegowych w Limanowej Piwnicznej-Zdrój, Grybowie oraz Binarowej oraz na terenie partnerskich szkół. Udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów Festiwalu Biegowego – inicjatora zajęć, biorą głównie uczniowie, ale dołączyć do nich może każdy chętny.

Celem projektu jest zachęcanie mieszkańców Sądecczyzny, szczególnie jej najmłodszej części, do aktywności fizycznej. I do biegania, bo to najprostsza, najtańsza i jedna z najbardziej popularnych, jeśli nie najbardziej popularna, dyscyplin sportowych XXI wieku.

Wybór terminu realizacji projektu jest nieprzypadkowy. Po pierwsze, by wyciągnąć młodzież z domu. Po drugie, młodzi mogą się przygotować do PZU Festiwalu Biegowego, który odbędzie się we wrześniu. – W tym roku w biegach małopolski weźmie udział 200 dzieci z naszej gminy – informuje Jolanta Jochymek z Gimnazjum w Piwnicznej-Zdrój, koordynatorka wakacyjnych treningów w tym mieście.

Zajęcia w Piwnicznej prowadzone są we wtorki i czwartki w godz. od 9.00-10.30 przez trenera Pawła Marszałka. Treningi odbywają się terenie oraz na obiektach sportowych gminy. – W zajęciach uczestniczy młodzież ze Szkół Podstawowych z Piwnicznej-Zdroju i Głębokiego oraz z Gimnazjum w Piwnicznej. Za nami już 5 treningów - ostatnio młodzież próbowała swoich sił na oficjalnej trasie Festiwalu Biegów - przed nami jeszcze kolejne 11 jednostek – wyjaśnia p. Paweł.

Już w najbliższą niedzielę uczestnicy treningów z Piwnicznej wezmą udział w jednym z biegów organizowanym w ramach III Biegu Piwniczank (cykl Grand Prix Małopolski)i. Część dziewcząt będzie też podawać wodę na trasie biegu głównego i wręczać medale na mecie.

Przełajowe bieganie ćwiczyli ostatnio także uczestnicy treningów w Limanowej. Tam treningi prowadzi Dariusz Bielak, współorganizator słynnego Limanowa Forrest. Opiekunem grupy jest tu Łukasz Chełmecki. - Spotkania będą kontynuowane do końca sierpnia, w każdy poniedziałek i środy od godziny 19.00. Start przy ZSOiZ im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej. Zachęcamy do trenowania wszystkich którzy biegali, biegają lub choćby myśleli o bieganiu amatorskim – zaprasza p. Łukasz.

Biegamy zgodnie z planem. Regularnie ćwiczy z nami 15 osób, co jak na tak mała placówkę jak Zespół Przedszkolno-Szkolny jest świetnym wynikiem – to już meldunek Dawida Kołka z Binarowej.

Zachęcamy do udziału w treningach. Zachętą dla uczestników może być też perspektywa udziału w biegach organizowanych w ramach cyklu Grand Prix Małopolski. Trenującą młodzież zaprosimy do rywalizacji w zawodach przełajowych w Starym Sączu (10 sierpnia) w dedykowanej konkurencji oraz jesiennych międzyszkolnych zawodach przełajowych (z kalendarza Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego).

Szczegóły treningów, w tym harmonogram zajęć oraz kontakty do koordynatorów można znaleźć TUTAJ.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Biegaj w wakacje. II edycja treningów dla młodzieży

Biegaj w wakacje. II edycja treningów dla młodzieży

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce