Udany 7. Bieg i Marszu ,,Piwniczanki”. Podsumowanie organizatora

 

Udany 7. Bieg i Marszu ,,Piwniczanki”. Podsumowanie organizatora


Opublikowane w czw., 26/07/2018 - 09:09

Siódma edycja Biegu i Marszu ,,Piwniczanki” zgromadziła na starcie 282 uczestników z Polski oraz ze Słowacji, w tym 149 w biegu, 52 w marszu i krótkim biegu na 3,7 km. Wystartowało też 81 uczestników w małym biegu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na różnych dystansach. Patronat nad marszem objął starosta nowosądecki Marek Pławiak. Były to Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w nordic walking – podsumowuje Marian Dobosz, dyrektor Biegu i Marszu Piwniczanki.

Marsz i bieg odbywał się w upale sięgającym ponad 30 stopni Celcjusza. Trasa przebiegała ze stadionu K.S.Ogniwo przez ulice Daszyńskiego,Szczawnicką, Węgierską, Słowację, ul.Krynicką i ponownie na stadion. Liczyła ona 9 km przy niewielkich wzniesieniach. Na trasie były 2 punkty z wodą do picia i gąbki do obmycia się i schłodzenia (na 3 km i 7 km).

Zwycięstwo w biegu głównym wywalczyli: wśród mężczyzn Paweł Smędowski z Sękowej, a wśród kobiet - Regina Kulka z Ropy. W nordic walking zwycięzcami byli Joanna Szurek z Gorlic i Robert Janocha z Krosna. W małym biegu piwniczanki pierwsze miejsca w grupach zajęli: przedszkolaki - Jan Maurek ,Emilia Damasiewicz, kl. I-III - Filip Dominik, Olga Ściurka, kl. IV-VI - Jakub Tokarczyk, Wiktoria Wolanin, kl.VII s.p.II i III gimn. - Michał Mucha, Martyna Tomasiak .

Najlepszym zawodnikiem i zawodniczką z terenu MiG Piwniczna Zdrój zostali Mirosław Dropek i Joanna Kulig. Najmłodszą zawodniczka była Ewelina Kołtko, a najstarszym Jerzy Kopta. Najlepszym z powiatu nowosądeckiego zostali Arkadiusz Śliwa z Krynicy i Anna Bodziony z Niskowej.

Każdy zawodnik i zawodniczka na mecie otrzymali pamiątkowe medale na których była rycina góry Kicarz i Spółdzielni Pracy Piwniczanka.

Sponsorem strategicznym imprezy była Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” z Piwnicznej Zdroju, którą na ceremonii zakończenia reprezentowali prezes Ryszard Skwarczek i zastępca Jan Kumorek. W tym roku Spółdzielnia Pracy Piwniczanka obchodzi jubileusz 50-lecia działalności.

Na koniec dokonano dekoracji najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych, którzy otrzymali nagrody rzeczowe wręczone przez Burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój Zbigniewa Janeczka, prezesów „Piwniczanki” oraz przewodniczącego Komisji Turystyki i Sportu powiatu nowosądeckiego Stanisława Sułkowskiego. Wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowano wiele cennych nagród.

Podziękowania należą się naszym sponsorom i tym wszystkim ,którzy przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy:

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – główny organizator

Sponsorzy: Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” – sponsor strategiczny

Powiat nowosądecki ,kawiarnia – Lodziarnia Florencja, Restauracja Sobieski,Ski Hotel Sucha Dolina,Hotel Piwniczna,Hotel Perła Południ ,Ultrek,Stowarzyszenie Perły Beskidu Sądeckiego, Park Wodny Kraków,MTM Rytro,Pijalnia artystyczna Piwniczna,Spar,Delikatesy u Janusza .

Podziękowania należą się służbom: Komisariatowi w Piwnicznej Zdroju, Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Straży Granicznej z Nowego Sącza ,Strażakom z terenu MiG Piwnicznej Zdroju pod wodzą koordynatora Czesława Tomaszewskiego (OSP Piwniczna Zdrój, Głębokie, Kosarzyska, Wierchomla,Łomnica Zdrój) i strażakom ochotnikom na Słowacji

Na koniec zawodów podziękowano Zarządowi Spółdzielni Pracy ,,Piwniczanka” za sponsorowanie 7 edycji tego biegu i marszu oraz dla uczestników którzy brali udział we wszystkich zawodach: Anna Bodziony - Niskowa Bogumiła Dobosz - Rytro ,Tadeusz Kowalczyk - Kraków, Czesław Łękawski - Rytro, Zbigniew Podsadowski - Gorlice Urszula Twardy - Nawojowa, Alicja Walendziak i Ryszard Walendziak - Malbork.

Ponadto wyróżniono panie Marię Kulig i Alicję Michalczuk za barwne stroje w marszach Piwniczanki .

Podziękowano też wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tych wielu edycji - pracownikom MGOK w Piwnicznej-Zdroju na czele z dyrektorem Janiną Janur, jednostkom OSP z terenu MiG Piwniczna Zdrój, policji z Nowego Sącza i Piwnicznej-Zdroju i Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz innym osobom oraz sponsorom.

Dziękujemy także wolontariuszom (dziewczęta z Gimnazjum w Piwnicznej Zdroju) i ich opiekunom (Jolanta i Paweł Jochymek) za pomoc przy obsłudze punktów odświeżania z wodą oraz na mecie biegu. Podziękowania dla portalu www.biegpopradzki.pl za prowadzenie zapisów i wszystkich spraw związanych z biegiem i marszem .

Szczegółowe wyniki i zdjęcia znajdują się na stronie www.biegpopradzki.pl

Zdjęcia z imprezy zamieszczone są portalu www.piwniczna.pl oraz na www.biegpopradzki.pl

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zawodach i życzymy udanych startów w dalszej części sezonu .Ze sportowym pozdrowieniem.

Marian Dobosz, Dyrektor Biegu i Marszu Piwniczanki


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce