W Lipinkach na finał Gran Prix Małopolski 2015/16. Atest i tort!

 

W Lipinkach na finał Gran Prix Małopolski 2015/16. Atest i tort!


Opublikowane w śr., 12/10/2016 - 07:42

Już za niecałe dwa tygodnie w Lipinkach odbędzie się  Impreza zakończy całoroczne zmagania w ramach Grand Prix Małopolski. Wciąż można się zapisać na start.

Biegacze po raz kolejny przypomną postać nauczyciela i trenera Kazimierza Świerzowskiego, który był propagatorem zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim inicjatorem sportu w Lipinkach. Zmarł w 20 października 2004 roku mając zaledwie 37 lat.

Dorobek trenera Świerzowskiego jest ogromny, o czym świadczą pełne puchary w miejscowym gimnazjum i szkole podstawowej czy bogate portfolio biegaczki Anny Wojny. Pan Kazimierz był też jednym z pierwszych trenerów naszego czołowego płotkarza Dominika Bochenka.

Tradycyjnie w programie biegu znajdą się dwa dystanse. W zmaganiach na 10 km wezmą udział panowie. Natomiast na 5 km pobiegną panie oraz juniorzy i juniorki. Nie zabraknie biegów towarzyszących.

– W tym roku na uczestników czeka atestowana trasa. Oznaczało, to że musieliśmy wprowadzić kilka korekt, o jakieś 10-20 metrów, do starej trasy. Musiała wyjść równa „dycha”. Nie są to wielkie zmiany, trochę przesunęliśmy miejsce startu. Biegacze bardzo tego nie odczują, mają za to równą „dychę” – powiedział nam Tomasz Świerzowski, brat Kazimierza, pomysłodawca i koordynator memoriałowej imprezy.

Nowością będzie też lotna premia w punkcie oznaczającym 3,5 km trasy. - Do wygrania jest 300 zł. Warunek jest taki, że na mecie trzeba się znaleźć w pierwsze „szóstce” biegu. Tradycyjnie będzie też klasyfikacja małżeństw w których liczy się wspólny czas męża i żony – wyjaśnia Tomasz Świerzowski,

W ubiegłym roku w Lipinkach pobiegło ponad 200 osób. Wśród seniorów zwyciężyli Artur Kern (32:11) oraz Katarzyna Albrycht (18:15). Tamta edycja była wyjątkowa, bo połączona ze świętowaniem dwudziestolecia klubu ULKS Lipinki. Tym razem „okrągła” - dziesiąta - jest sama edycja memoriału. Z tej okazji szykowane są niespodzianki.

– Co rok mamy jakiś jubileusz (śmiech). Szykujemy spotkanie z Szymonem Kulką, który ma za sobą bardzo udany sezon. To jest też jego dziesiąty sezon w barwach ULKS Lipinki. Będzie można zadać mu pytania o trening, o start w mistrzostwach Europy w półmaratonie, czy też inne nurtujące kwestie. Mogę zdradzić też, że będzie tort – zdradza organizator.

Zapisy trwają. – Frekwencja jak do tej pory dopisuje. Zapisało się już ponad 200 osób – dodaje nasz rozmówca.

10. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego odbędzie się 22 października. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 11:30. Biuro zawodów znajdować będzie się w Hali Sportowej Gimnazjum w Lipinkach. Czynne będzie od godziny 8:30.

10. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Więcej o Grand Prix Małopolski: TUTAJ

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce