W Lipinkach z deszczem, ale bez niespodzianek

Opublikowane w ndz., 23/10/2016 - 09:27

Fatalna aura, sporo emocji na trasie i zwycięstwa faworytów. Tak w pamięci uczestników i kibiców zapisze się 10. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach. Impreza zwieńczyła Grand Prix Małopolski w sezonie 2016.

Do biegu zapisało się ponad 250 osób. Niestety ulewny deszcz i niska temperatura powietrza sprawiły, że pobiegło tylko 200 osób. Rekord frekwencji był blisko. Ci, którzy stawili się na starcie udowodnili, że nie ma złej pogody do biegania, są tylko źle ubrani, nieprzygotowani biegacze...

Nie zawiedli faworyci. Do Lipinek przyjechał najlepszy z najlepszych - Szymon Kulka. Trzykrotny złoty medalista Mistrzostw Polski (na 5 i 10 km oraz w półmaratonie, 16. zawodnik ME w półmaratonie z Amsterdamu). Stawkę Pań otwierała Katarzyna Broniatowska z AZS Kraków, dwukrotna złota medalista MP w przełajach i HMP w biegu na 1500m, mistrzyni kraju na 3000m w hali.

Tradycyjnie biegano na 10 km (panowie) i 5 km (panie oraz juniorzy), po raz pierwszy na atestowanej trasie. Łączony start zapewniły dodatkowe emocje.

W biegu panów doszło do ciekawego pojedynku Szymona Kulki z Tomaszem Pociechą. Wygrał ten pierwszy - czego zresztą można się było spodziewać - ale podopieczny Radosława Kłeczka długo walczył o swoje. Na mecie stracił tylko kilka sekund. Obaj panowie są wychowankami ULKS Lipinki, co z pewnością cieszy gospodarzy.

Podium biegu mężczyzn uzupełnił Karol Grabowski z CKB Budowlani Częstochowa.

W biegu kobiet zwyciężyła wspomniana Katarzyna Broniatowska. Drugie miejsce zajęła obrończyni tytułu Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego, a trzecie - Agnieszka Cader z Zabierzowa.

W rywalizacji juniorów tempo nadawali biegacze ULKS Fajfer Łapanów - Andrzej Kowalczyk i Mateusz Bzdyla. Zwyciężył ten pierwszy. Na najniższym stopniu podium stanął Marcin Kuliga z KKB MOSiR Krosno.

Czekamy na pełne wyniki z Lipinek. Więcej zdjęć - TUTAJ.

10. Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach był ostatnią eliminacją cyklu Grand Prix Małopolski w 2016 r. Niebawem opublikujemy tabelę końcową. Ogłoszenie oficjalnych wyników i rozdanie nagród nastąpi tradycyjnie 31 grudnia w Gorlicach. Już teraz zapraszamy Was na Bieg Sylwestrowy.