Zakończenie cyklu Beskid Ski Cross w Jaworkach już w ten weekend

 

Zakończenie cyklu Beskid Ski Cross w Jaworkach już w ten weekend


Opublikowane w wt., 07/10/2014 - 14:24

Już w najbliższą niedzielę 12 października biegacze powrócą do Jaworek, aby zakończyć tegoroczny cykl Beskid Ski Cross. Powrócą, bo bieg powinien odbyć się 24 sierpnia tego roku, jednak obfite opady pokrzyżowały plany organizatorów. Tym razem uczestnicy mają nadzieję, że aura będzie łaskawsza i pozwoli wyłonić najlepszego biegacza i najlepszą biegaczkę cyklu.

Bieg w Jaworkach to szósty i ostatni bieg z cyklu Grand Prix. Tradycyjnie biegacze staną na starcie o godzinie 11.00 na wysokości 720 m.n.p.m. Trasa jest dość wymagająca, a jej najwyższy punkt ma 947 metrów n.p.m. Na uczestników czeka kilka podbiegów i zbiegów, całość trasy to nieco ponad 12 km.

Dokładniejsze informacje o trasie i jej profilu znajdziecie tutaj:

Po biegu odbędzie się uroczyste zakończenie całego cyklu i wręczenie nagród. Na kobiety i mężczyzn w kategorii open czekają nagrody pieniężne odpowiednio za I miejsce – 750zł, II – 500zł i III miejsce 250zł. Dodatkowo stacja narciarska Jaworki i organizatorzy przygotowali dla zwycięzców nagrody rzeczowe.

Jak podpowiada jeden z organizatorów – Ryszard Szaroma – zarówno wśród kobiet i wśród mężczyzn wszystko rozegra się dopiero w Jaworkach. Mamy 3 kobiety i 15 mężczyzn, które podlegają kryteriom klasyfikacji generalnej GP Beskid Ski Cross, jednak o kolejności na podium zadecyduje ich niedzielna forma.

Finał imprezy to także wyłonienie szczęśliwca, do którego powędruje nagroda ufundowana przez firmę Przedsiębiorstwo Usługowe Sezam – Telewizor Samsung 3D HD 55cali.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za pogodę, by udało się rozegrać długo wyczekiwane zawody.

Przypominamy, ze wyniki biegu zostaną zaliczone także do klasyfikacji Grand Prix Małopolski.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

KR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce