[ZDJĘCIA] 12. Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu dla...

 

[ZDJĘCIA] 12. Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu dla...


Opublikowane w pon., 17/09/2018 - 09:32

Szkoła Podstawowa w Szymbarku i Uczniowski Klub Sportowy Gryf już po raz dwunasty zaprosili biegaczy z Małopolski na Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu. Na starcie stanęli miłośnicy biegania oraz amatorzy nordic walking. Impreza odbyła się w niedzielę 16 września w Szymbarku, ponownie w ramach Grand Prix Małopolski.

- Obok zawodniczek i zawodników startujących w biegu głównym na dystansie 10 km, startowali także biegacze na dystansie pięciu kilometrów i miłośnicy nordic walking na dystansie 2,5 km oraz dzieci i młodzież w różnym wieku. Dla nich tradycyjnie przygotowaliśmy biegi na dystansach od 200 m do 2500 m. Ogółem w imprezie wzięło udział ponad 200 biegaczy - relacjonuje Marek Dziedziak, organizator biegu.

Bieg główny na 10 km wygrał Stanisław Tomasik z Gorlickiej Grupy Biegowej z czasem 37:47.

- Biegło się rewelacyjnie! Prowadzenie objąłem już po drugim okrążeniu i dobiegłem jako pierwszy. Cieszę się, że mogłem wygrać w swojej rodzinnej miejscowości w Szymbarku i gratuluję drugiego miejsca Grześkowi Rosłońskiemu również z Szymbarku, z którym biegłem na czele na pierwszych kilometrach – powiedział nam po biegu Stanisław Tomasik. 

Wśród pań na tym dystansie pierwsza była Regina Kulka z Ropy.

Na dystansie 5 km zwyciężył Michał Dudczak Michał z Visegrad Maraton Rytro, a wśród pań Anna Wszołek z Gorlickiej Grupy Biegowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi puchary oraz nagrody rzeczowe. Nie zabrakło również jak co roku pysznego posiłku.

Pełne wyniki: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce