Limanowa Ski ? nowy partner Karty Biegacza

 

Limanowa Ski ? nowy partner Karty Biegacza


Opublikowane w czw., 25/10/2012 - 15:41

Posiadaczom Karty Biegacza Stacja Narciarska LIMANOWA SKI udziela 10 % rabatu na zakup karnetów na przejazdy koleją krzesełkową i zakup karnetów na przejazdy wyciągiem orczykowym.


Stacja narciarska Limanowa-Ski położona jest w pięknej kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5km od centrum Limanowej.

W 2007 na roku zostały tam zbudowane 4-os. kolej krzesełkowa Doppelmayr, oraz dwa wyciągi orczykowe. Najdłuższa trasa posiada 1000 m, a suma wszystkich tras to 2300 m.
Pasmo Łososińskie, w obszarze którego usytuowany jest stok zatrzymuje wilgotne strefy opadów dzięki czemu śniegu często jest znacznie więcej niż w okolicy, co zapewnia niezwykle korzystne warunki narciarskie. Pierwszy śnieg zwykle pojawiają się już w listopadzie a północna wystawa stoku wymiernie spowalnia topnienie przez co pokrywa śnieżna często utrzymuje się nawet do kwietnia.

Na szczyt w ciągu 5 minut wywozi nas kolej krzesełkowa skąd możemy wybrać jedną z 2 tras zjazdowych:

  • niebieską – widokową i rekreacyjną trasę dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy o długości 1000m biegnącą przez las, początkowo południowo - wschodnim szczytowym zboczem, następnie wschodnim, aby znów włączyć się w bardzo szeroki północny obszar głównego stoku.
  • czerwoną - trasę dla zaawansowanych narciarzy o długości 700m. wiodącą wzdłuż kolei krzesełkowej, posiadającą certyfikat FIS do organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom. Początkowy odcinek trasy jest bardzo stromy i przechodzi w łagodny przy dolnej stacji.

Stawiający pierwsze kroki jak i doszkalający się narciarze mogą skorzystać z 300m. łagodnej, zielonej trasy przy wyciągach orczykowych.
Wszystkie trasy są codziennie przygotowywane przez ratraki i posiadają wydajny system naśnieżania, a także oświetlenie, dzięki któremu ośrodek jest czynny do 21. Nad bezpieczeństwem na stoku czuwa GOPR.

Na stoku funkcjonują 2 punkty gastronomiczne:

  • Restauracja na szczycie, wraz z nasłonecznionymi tarasami widokowymi skąd można podziwiać widoki na Beskidy, Gorce, Pieniny oraz Tatry.
  • Bar przy dolnej stacji wraz z dodatkowymi punktami grillowymi.

Przy dolnej stacji przygotowane zostały parkingi dla 700 samochodów.
Funkcjonuje również wypożyczalnia i serwis nart i snowboardów a także szkoła narciarska.
Bazę noclegową stanowią liczne hotele, pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne w Limanowej i okolicy.

Dojazd do stacji narciarskiej Limanowa Ski:
Z centrum Limanowej – ok. 5km. – Trzeba jechać w kierunku miejscowości Mordarka a następnie skręcić w lewo w ulicę Polną i jechać ok. 4km.
Z Nowego Sącza – ok. 30km. – przez Wysokie, Kaninę
Z Krakowa – ok. 70km. - przez Bochnię, Nowy Wiśnicz lub przez Wieliczkę, Stare Rybie lub przez Myślenice, Mszanę Dolną
Z Tarnowa – ok. 80km. – przez Wojnicz, Tymową, Żegocinę.
Z Katowic – ok. 150km. – przez Kraków
Z Rzeszowa – ok. 160km. – przez Tarnów

 


34-400 Nowy Targ
Krakowska 1
biuro@lysagora.eu
Telefon/Faks: +48 18 33 734 34
www.lysagora.eu

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce