„Mój Czas”

„Mój Czas”


AutorJan Wierzejski

Rok wydania: 2016

Bohaterką filmy jest Magdalena Łączak - jedna z najbardziej utytułowanych biegaczy ultra w Polsce. Zwyciężczyni prestiżowych imprez (m.in. Bieg 7 Dolin, Granią Tatr, Bieg Rzeźnika), medalistka Mistrzostwa Świata i Mistrzostw Europy Skyrunning. 

„Mój Czas” to film o pasji zrobiony przez pasjonata. Jan Wierzejski zrobił niemal wszystko samodzielnie. Był reżyserem i scenarzystą, zrobił kurs obsługi drona, a nawet zaczął biegać, by towarzyszyć swojej bohaterce na wybranych odcinkach najważniejszych i najtrudniejszych biegów w Polsce i w Europie. Był z nią, gdy zdobywała trzecie miejsce na mistrzostwach podczas Mont Blanc 80 km, był też na trasie Biegu 7 Dolin.

- Gdy Magda miała kryzys, zamiast to kręcić, schowałem kamerę, by ją wspierać - wspominał krynicki start reżyser. Jednak momentów kryzysów i ciężkich prób w filmie nie brakuje, podobnie jak radości na mecie i wielkiej miłości do biegania.

„Mój czas” to film przede wszystkim o bieganiu, pokonywaniu słabości i determinacji, ale jest też okazją, by poznać Magdę taką, jakiej nie oglądamy na ścieżkach biegowych: w pracy, w eleganckim stroju, w makijażu, na zakupach, w domu.

Wierzejski w swoim pełnometrażowym debiucie towarzyszy Magdzie na biegowych trasach, dzięki czemu biegacze mogą spojrzeć m.in. na Granią Tatr, Biegu 7 Dolin, okolice Mont Blanc z innej perspektywy i poczuć się przez moment uczestnikami tych biegów. Chwilami tak bardzo, że ruchomy obraz bywa męczący dla oczu. Jednak piękno zdjęć, wynagradza tę niedogodność.

Film nie ma kulminacji, wyraźnego finału. Tak jak i kariera Magdy, która dopiero nabiera rozpędu. 

IB  

Tekst promujący: 
„Mój czas” to film przede wszystkim o bieganiu, pokonywaniu słabości i determinacji, ale jest też okazją, by poznać bohaterkę taką, jakiej nie oglądamy na ścieżkach biegowych: w pracy, w eleganckim stroju, w makijażu, na zakupach, w domu.
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce