Najdłuższy Bieg

Najdłuższy Bieg


Tytuł: "Najdłuższy Bieg"
Tytuł oryginału: "The Long Run"
Reżyseria: Jean Stewart
Scenariusz: Johann Potgieter
Rok: 2000
Gatunek: Dramat obyczajowy, sportowy

Film wyreżyserowany przez Jean Stewart w 2000 roku jest pasjonującą opowieścią o rywalizacji, poświęceniu, zwyciężaniu i porażkach. Bertold Bohmer - w tej roli nominowany do Oscara Armin Mueller - Stahl, całe życie poświęca swojej największej pasji - bieganiu. Mimo to nie udaje mu się zrealizować największego marzenia, jakim jest wygrana Maratonu Comrades. Najbardziej wymagającego i znanego wydarzenia sportowego Południowej Afryki. Trasa maratonu liczy 90 kilometrów, przebiega między dwoma miastami - Pietermaritzburgiem i Durbanem. Lata pracy Bohmera na stanowisku trenera owocują jednak wieloma sukcesami jego podopiecznych. Przełom w karierze trenera następuje, kiedy niespodziewanie traci posadę na rzecz młodego Gasy (Paterson Joseph) reprezentującego odmienne podejście do sportu i rywalizacji. Sytuacja pogrążanego w kryzysie i pozbawionego wiary we własne możliwości Bohmera ulega zmianie, gdy spotyka młodą lekkoatletkę Christie (Nthati Moshesh). Dostrzega jej fenomenalny, wrodzony talent i ogromny potencjał sportowy. Christie jest osobą na jaką czekał, kandydatką do gry o najwyższą stawkę - wygraną w Maratonie Comrades! Wspólna droga pary pasjonatów biegania okazuje się być pełna przeszkód i trudności. Christine nigdy nie trenowała profesjonalnie. Co więcej, jest nielegalną imigrantką z Namibii. Na domiar złego, Gasa dowiadując się o utalentowanej biegaczce, robi wszystko, by dołączyła do jego zespołu.

"Najdłuższy bieg" to dodająca odwagi historia dwojga pasjonatów biegania. Opowieść o pokonywaniu własnych ograniczeń i sięganiu po marzenia, które z pozoru wydają się nieosiągalne.
Soundtrack filmu obejmuje utwory słynnej południowo ? afrykańskiej grupy wokalnej Ladysmith Black Mambazo.

Katarzyna Burda

Tekst promujący: 
Dodająca odwagi historia dwojga pasjonatów biegania. Opowieść o pokonywaniu własnych ograniczeń i sięganiu po marzenia, które z pozoru wydają się nieosiągalne.
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce