Niezłomny (Unbroken)

Niezłomny (Unbroken)


Autor: Angelina Jolie

Rok wydania: 2015 

Adaptacja bestsellerowej książki Laury Hillenbrand, której bohaterem jest Louis Zamperini. 

Słynny amerykański lekkoatleta, olimpijczyk z Berlina, zostaje żołnierzem i podczas II wojny światowej. Po zestrzeleniu swojego samolotu nad Pacyfikiem dryfuje 47 dni na tratwie, by ostatecznie trafić do japońskiej niewoli. Tu toczy heroiczną walkę o życie z gnębiącym go zbrodniarzem wojennym „Ptakiem”.

„Niezłomny” to nakręcony z ogromnym rozmachem, acz stonowany, oszczędny w słowach, wręcz dramat. Dokumentuje przemianę bohatera z młodzieńca - łobuza w mistrza olimpijskiego (choć Zamperini nigdy niem nie był - na kartach sportowej historii zapisał się ósmym miejscem, ale przede wszystkim fenomenalnym finiszem olimpijskiego finału na milę w Berlinie w 1936 r. który wywarł wrażenie na samym Adolfie Hitlerze) i w końcu w nie poddającego się przeciwnościom losu jeńca wojennego, pełnego nadziei i wiary w bezpieczne jutro.

Reżyserką filmu jest Angelina Jolie, a w głównej roli wystąpłi Jack O'Connell.

Obraz już można oglądać w polskich kinach.

Polecamy!

Tekst promujący: 
Słynny amerykański lekkoatleta, olimpijczyk z Berlina, zostaje żołnierzem i podczas II wojny światowej. Po zestrzeleniu swojego samolotu nad Pacyfikiem dryfuje 47 dni na tratwie, by ostatecznie trafić do japońskiej niewoli. Tu toczy heroiczną walkę o życie
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce