Spirit of the Marathon 2

Spirit of the Marathon 2


Rok: 2013
Reżyser: Jon Dunham
Gatunek: Dokument

 

Nie samym bieganiem człowiek żyje - czasem trzeba obejrzeć film o bieganiu. Biegaczom znana jest zapewne produkcja z 2007 r. pod nazwą ?Spirit of the Marathon", dostępna dziś m.in. w serwisie You Tubie). Jest to film dokumentalny opowiadający o przygotowaniach szóstki biegaczy do Maratonu w Chicago z 2005. Produkcja jest okraszona wypowiedziami specjalistów, komentarzami oraz zdjęciami z samego startu w Chicago. Jest w swój sposób motywujący do biegania i fajnie, bez zadęcia pokazuje naszą dyscyplinę i to ile trzeba włożyć czasu i energii aby wystartować na królewskim dystansie. Film zebrał ciepłe recenzje krytyków oraz dostał 2 nagrody na festiwalach.

W podobnym klimacie osadzony jest także ?Marathon Challenge?, również dostępny w portalu You Tube.

Tymczasem już od niedawnaw amerykańskich kinach można oglądać drugą odsłonę ?Spirit of the Maraton?. Tym razem producenci prezentują przygotowania siódemki biegaczy do Maratonu w Rzymie. Jak sami twierdzą ? w ciągu minionych 5 lat, więc okresu w którym pokazywana była pierwsza odsłona filmu, biegowy świat zmienił się. Coraz więcej zawodników trenuje i startuje na dystansie 42,195m.

?Spirit of the Maraton II? przedstawia bohaterów i ich różne drogi, które prowadzą poprzez przygotowania do wspólnego startu w Rzymie. Produkcja stara się przedstawić międzynarodowy charakter maratonów i to jak udział w nich zmienia ludzi i sprawia, że biegacze stają się rosnącą w siłę społecznością.

Na tę chwilę produkcja nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale zapewnie już niedługo film będzie można zakupić w zagranicznych serwisach. Na zachętę zapraszam do obejrzenia trailera:

Polecam!

Jarosław Rupiewicz - Ambasador Festiwalu BIegowego w Krynicy

http://runjarorun.com/

Tekst promujący: 
Nie samym bieganiem człowiek żyje - czasem trzeba obejrzeć film o bieganiu. Biegaczom znana jest zapewne produkcja z 2007 r. pod nazwą ?Spirit of the Marathon", dostępna dziś m.in. w serwisie Sou Tubie).
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce