Agata Masiulianiec – blog BiegowySwiat.pl

 

Agata Masiulianiec – blog BiegowySwiat.pl


Opublikowane w pon., 22/12/2014 - 14:11

Jestem biegaczką, jak większość z przypadku. Po prostu to sport, który pozwalał być niezależnym od innych w kwestii aktywności. Szybko jednak okazało się, że truchtanie w życiu stało się czymś więcej. Zaś indywidualne przemierzanie ścieżek zamieniło się w treningi w przyjacielskim gronie. Skutkowało to nie tylko zgubieniem zbędnych kilogramów, ale i realizacją dziecięcych marzeń jaką było zdobywanie medali i pucharów. 

Bieganie stało się istotną częścią mego życia. Oprócz aktywności fizycznej, udzielałam się poprzez portale internetowe, na których umieszczałam relacje z wydarzeń, bądź też ciekawostki biegowe. Za namową Przyjaciół założyłam własnego bloga Biegowyswiat.pl, gdzie dzielę się informacjami o samym bieganiu. imprezach. Jak i również obszernymi galeriami zdjęć z różnych wydarzeń sportowych.

W tym roku problemy zdrowotne, konieczne operacje, sprawiły, że aktywna mogłam być bardziej medialnie niż sportowo. Choć tej drugiej też nie zabrakło. 

Lubię wyzwania. Bywa, że głowa jest pełna pomysłów. Znana jestem z tego, że niektóre wcielam życie, choć bywają czasami szalone. I tak udało się zaszczepić tradycję biegów tyłem przed świętami podczas parkrun Gdańsk, zainicjować Mistrzostwa Sztafet Trójmiejskich Grup Biegowych, a także przemierzyć ponad 10 km będąc zanurzonym co najmniej po pas w wodach Zatoki Gdańskiej. Co okazało się być nawet trudniejsze od przebiegnięcia maratonu. 

Startowałam w biegach ultra, jak i na stadionie. Za swój największy sukces uznaję współorganizację i udział w akcji "125 km i Piotruś stanie na nogi".

Wychodzę z założenia, że życie jest po to by spełniać marzenia. Niezwykle cieszy mnie, że ludzie doceniają moją pracę. Ostatnimi czasy ruszyłam z cyklem "Rozmowy o bieganiu", gdzie zbieram historię zwykłych, a jednocześnie niezwykłych biegaczy. W tym roku zdobyłam wyróżnienie w plebiscycie Biegowy Dziennikarz Roku jak i zostałam nominowana w plebiscycie "Złote Lwiątka" w kategorii media oraz sportowiec 2013/2014. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce