Piotr Suchenia - blog www.run-passion.pl

 

Piotr Suchenia - blog www.run-passion.pl


Opublikowane w wt., 23/12/2014 - 12:34

…całe życie w sporcie, tym bardziej i mniej zaawansowanym. Moją przygodę ze sportem rozpocząłem praktycznie od momentu, w którym się urodziłem. Tata od małego uczył mnie jeździć na rowerze, pływać, biegać czy kopać piłkę. Ruch to było to, co sprawiało mi radość i dawało potężnego kopa energii do życia.

W 1987 roku o tyle ile pamiętam poszedłem w stronę sportu „kwalifikowanego”, kiedy to Rodzice zapisali mnie do sekcji żeglarskiej Yaht Klub „Stal” Gdynia, jednak nie było to to, czego szukałem. Nie sprawiało mi to satysfakcji, więc moja żeglarska przygoda trwała jakieś trzy lata. W 1987 roku będąc jeszcze zawodnikiem YKS wystartowałem na obozie żeglarskim w „Biegu Jantarowym” w Jastrzębiej Górze i wygrałem z wieloma starszymi kolegami. To był początek mojej biegowej przygody.

W 1990 roku zostałem zawodnikiem sekcji Biegu na Orientację w gdyńskiej Flocie, w której barwach ścigałem się przez 10 lat i mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że były to najlepsze lata mojego dzieciństwa. Zwiedziłem Polskę wzdłuż i wszerz oraz kawałek świata. Poznałem świetnych ludzi i co najważniejsze rozwijałem się sportowo. Było super.

Po dziesięciu latach odszedłem z sekcji by w kwietniu 2002 roku posmakować królewskiego dystansu, jakim jest maraton. W debiucie pobiegłem 2:48:08 i wiedziałem, że to jest ten dystans, który będzie prowadził mnie przez dalsze lata mojej sportowej kariery.

Dzięki maratonowi zwiedziłem kolejny kawałek świata, poznałem świetnych ludzi, nawiązałem długotrwałe i gorące przyjaźnie i co najważniejsze poznałem moją żonę, która również „zaraziła się” moją maratońską pasją i sama wystartowała na dystansie 42km i 195m. Oprócz maratonu posmakowałem co to triathlon i wystartowałem w kilku imprezach na dystansie ½ IM.

Zawodowo zajmuję się organizacją imprez sportowych w Gdyńskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, jestem trenerem personalnym a najważniejsze jest to, że robię to co lubię a moja praca zawodowa sprawia mi przyjemność.

Zapraszam serdecznie wszystkich na moją stronę internetową www.run-passion.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce