Tomasz Hucał - www.Skipol.pl

 

Tomasz Hucał - www.Skipol.pl


Opublikowane w śr., 28/01/2015 - 09:31

Dziennikarstwo to nie zawód, to życie

Każdemu dziennikarzowi najtrudniej przychodzi pisanie o sobie. Nie inaczej jest w moim przypadku. Ale nominacja do tytułu Biegowego Dziennikarza Roku zobowiązuje więc postaram się coś ciekawego o sobie napisać.

Sport i dziennikarstwo przeplatają się u mnie od lat. W szkole średniej byłem amatorskim lekkoatletą – dyskobolem. Wtedy jeszcze tak bardzo nie lubiłem biegać. Powiem więcej, to była dla mnie kara na treningach… Pod koniec lat 90-tych rozpocząłem pracę, jako dziennikarz w Gazecie Wrocławskiej. Potem było Słowo Polskie i Gazeta Lubuska. Aż do września 2011 roku. W sumie blisko 17 lat w mediach, jako dziennikarz, nie tylko sportowy.

W 2008 roku, dzięki mojej żonie zapałałem wielką miłością do narciarstwa biegowego, choć to uczucie rodziło się bólach. Ale 26 kilogramów zrzuconych w 20 miesięcy, dało mi ogromną motywację, zarówno do zmian w trybie życie, jak i zawodowych.

Obecnie całe moje życie kręci się wokół biegania na nogach i na nartach. Współtworzyłem portal Kocham Biegówki, a po fuzji, od lipca 2014 roku jestem redaktorem naczelnym portalu Skipol.pl.

W Żaganiu organizuję obecnie trzy imprezy biegowe: Bieg Niepodległości (jestem jednym z jego pomysłodawców), Cross Żagański oraz Bieg na Wieżę Widokową (mój autorski pomysł). W 2015 roku wprowadzam w życie mój kolejny pomysł – Ligę Biegową Ziemi Żagańsko-Żarskiej, która będzie się składała z pięciu lub sześciu biegów.

Dziennikarz to jeden z nielicznych zawodów, który nawet gdy przestanie się go uprawiać komercyjnie (za pieniądze), to i tak zostaje we krwi. Skipol to szansa na dalsze realizowanie swojej pasji, bo taką jest dziennikarstwo.

W tym roku zamierzam także stworzyć nowy portal „Biegaj w Karkonoszach”. To nazwa już istniejącego profilu facebookowego i letnich obozów biegowych. To efekt współpracy ze świetnym dziennikarzem i pasjonatem biegania wszelakiego – Leszkiem Kosiorowskim z Jeleniej Góry, a także organizatorem Wielkiej Pętli Izerskiej i multimedalistą lekkoatletycznych mistrzostw Polski – Dariuszem Kruczkowskim.

Na koniec wspomnę także o mojej medialnej współpracy z narciarskim Biegiem Piastów, w którym biegam, współspikeruję, a także sporo o nim piszę.

Tomasz Hucał

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce