Piotr Falkowski - TVP S.A.

 

Piotr Falkowski - TVP S.A.


Opublikowane w śr., 20/08/2014 - 16:38

Świeżutko skończyłem 45 lat, dziennikarzem (zawsze sportowym) jestem od 23. Przez większość tego czasu - absolutnym teoretykiem... Polskie Radio w Lublinie i Białymstoku, potem Program 1 Polskiego Radia i wreszcie od 2007 r. TVP Sport. Kochałem sport, pasjonowałem się nim, ale nigdy go nie uprawiałem, byłem otyły i nieruchawy. Aż 6 lat temu SZCZĘŚLIWIE zachowałem na cukrzycę.

Szczęśliwie, bo moje życie całkowicie się zmieniło. Schudłem ponad 30 kg, zacząłem jeździć rowerem, a potem biegać. Coraz więcej i... coraz szybciej. Mój rekord życiowy w maratonie to 3:06. A teraz zarażam się bieganiem górskim. Debiut w zawodach - na najbliższym Festiwalu Biegowym w Krynicy (1/3 B7D), a miesiąc później Maraton Bieszczadzki.

Żeby nie być egoistą, swoim przykładem staram się zarażać innych, kilka lat temu moi redakcyjni koledzy pukali się w czoło na to co robiłem, teraz -  większość sama biega lub uprawia inne sporty. Cieszę się, że mam w tym jakiś swój udział :-)

Na imprezach biegowych jestem nie tylko jako zawodnik, często także z kamerą, realizuję z nich reportaże, materiały informacyjne dla TVP, współtworzę niedzielny program "Biegajmy razem" w TVP1. Na dniach w ogólnopolskim paśmie TVP Regionalna będzie miał premierę mój film z tegorocznego XI Biegu Rzeźnika.

Zapraszam do oglądania, a poniżej - linki do kilku innych, zachowanych jeszcze w sieci moich biegowo-telewizyjnych dokonań. Miło mi będzie, jeśli oddacie na mnie swój głos. Dziękuję! :-)

Cracovia Marathon - reportaż 

Relacja z Festiwalu Biegowego

"Bieganie mnie wkręciło"

Bieganie to najlepszy sposób na odreagowanie

Biegnij i mów z głową

Moja piękna katastrofa

Siostra moja cukrzyca

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce