15. Poznań Maraton

 

15. Poznań Maraton


Opublikowane w sob., 21/02/2015 - 09:38

Termin: 12.10.2014


Liczba uczestników: 5424 (limit 10 000)


Nagrody:

  • finansowe - 135 000 zł
  • rzeczowe - 130 000 zł

Organizatorzy i partnerzy:

  • Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
  • PKO Bank Polski, Volvo, Asics, Carrefour, 4move, TVP, MaratonyPolskie.PL, maratonczyk.pl, Runner's World, Radio Eska, Poznań Congress Centre, Sheraton Poznań, Inea, KKS Lech Poznań, RUN.CZECH, ŚWIAT BIEGACZA, Argol, Drużyna Szpiku, Rak Off, WSPiA, AWF, ZHP, Magiel Fitness Klub, Policja Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Miejska Policji w Poznaniu, Polski Czerwony Krzyż, DIAMANT, Automobilklub Wielkopolski.

Liczba wolontariuszy: 1500


Strona internetowa: www.marathon.poznan.pl


Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza to cykliczne wydarzenie sportowe o charakterze międzynarodowym organizowane w Poznaniu od 2000 r. To drugi, co do wielkości, maraton w Polsce. W biegu na dystansie 42 km i 195 m biorą udział profesjonalni sportowcy i biegacze amatorzy, którzy na pokonanie trasy mają 6 godzin. W przeddzień maratonu odbywają się biegi dla dzieci i młodzieży, które mają na celu zaszczepienie wśród najmłodszych żyłkę do biegania. 

Zawodnicy klasyfikowani są w kilku kategoriach, co daje im możliwość rywalizacji z biegaczami o podobnym profilu osobowym (płeć, wiek, profesja, itp.).

W 15 edycjach Poznań Maraton wystartowało ponad 48 000 zawodników z 50 państw. Z roku na rok wzrasta liczba jego uczestników, co pozytywnie wpływa na wizerunek Miasta Poznania oraz popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu przez jego  mieszkańców.  

Lokalizacja startu, mety oraz przebieg trasy biegu są opracowywane pod kątem atrakcyjności sportowej i turystycznej, fundując zawodnikom wiele doznań wizualnych i dając osobom przybywającym do Poznania po raz pierwszy możliwość poznania stolicy Wielkopolski.

Poznańskiemu Maratonowi towarzyszą targi sportowe odbywające się na znanych w całym świecie Międzynarodowych Targach Poznańskich, przyciągając w jedno miejsce podczas jednego weekendu maraatońskiego tysiące poznaniaków zainteresowanych aktywną formą spędzania wolnego czasu. 
Poznań Maraton to największe w Wielkopolsce święto miłośników biegania oraz sprawdzian ich wytrzymałości. To okazja dla Wielkopolan do spotkania się z innymi biegaczami z kraju i zagranicy.

Agnieszka Patelka, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

Poznań Maraton to impreza sportowa, która powstaje dzięki doskonałej przedsiębiorczości i kreatywności niewielkiej liczby jej organizatorów, którzy stawiają nacisk na wysoką jakość biegu. Najważniejsi są dla nas biegacze, którzy otrzymują od nas dobrze zabezpieczoną trasę, odpowiednio zaopatrzone punkty żywieniowe, dobrze zorganizowaną strefę startu i mety, gwarancję profesjonalnie liczonego czasu, przyjazną obsługę podczas biegu, profesjonalną kampanię informacyjną oraz ciekawe nagrody.  

Bardzo dobra opinia na temat Poznań Maraton sprawia, że impreza stanowi rozpoznawalną markę. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce