2. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój 2015

 

2. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój 2015


Opublikowane w czw., 28/05/2015 - 12:52

Termin imprezy: 24.05.2015


Liczba uczestników: 485


Nagrody:

  • Medale wykonane z ceramiki przez lokalnego artystę
  • Nagrody rzeczowe w ilości ok. 20 szt. zostały rozlosowane wśród wszystkich startujących w biegu
  • Upominki od sponsorów: zegarki z GPS, buty sportowe, kamera sportowa, inne

Organizatorzy:

Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju

Biegaj w Jedlinie

TeMMPo Wałbrzych


Partnerzy:

O&S, UTZ, Polst, Toyota, Invenio


Liczba wolontariuszy: 80


Strona internetowa: http://www.biegajwjedlinie.pl/


Opis biegu:

Grzegorz Kalinowski

Jedlina-Zdrój źródłem aktywności

24 maja 2015 r. Jedlina-Zdrój drugi już raz stała się areną zmagań najlepszych biegaczy górskich z Polski i z zagranicy. Ścigało się prawie 500 osób a najszybszym tego dnia okazał się Tomasz Gawroński z Jędrzejowa, któremu pokonanie dystansu 24km zajęło 1h42’16”.  Wśród kobiet wygrała, akredytowana przez Piotra Hercoga, Agnieszka Łęcka z Golubia-Dobrzynia z czasem 2h03’14”.

W Jedlinie-Zdroju konsekwentnie realizowana jest strategia promocji zdrowia i rozwoju turystyki poprzez pokazanie, że źródło aktywności bije właśnie tutaj. Jednym z dowodów na to jest organizowany w mieście Półmaraton Górski. Jego pierwsza edycja w roku 2014 została znakomicie oceniona przez  setki biegaczy i organizatorzy stanęli przed trudnym zadaniem: zrobić to jeszcze lepiej. A o tym że oczekiwania są bardzo wysokie świadczy fakt, że zapisy do edycji 2015 trwały zaledwie 2 dni nim wyczerpano limit miejsc.

Dzięki wysokiej randze biegu w Montrail Lidze Biegów Górskich do startu zgłosiło się wielu czołowych zawodników z Polski. Poza nimi byli również uczestnicy z Czech, Niemiec, Francji i Norwegii. Do końca trudno było wytypować zwycięzcę. Został nim bardzo młody Tomasz Gawroński z Jędrzejowa, który na 24km trasie wyprzedził Piotra Konia z Ręczna i Roberta Farona z Kamienicy. Walka toczyła się również w kategorii kobiet, którą zdecydowanie wygrała faworytka – Agnieszka Łęcka z Golubia-Dobrzynia przed Anną Kącką i Dominiką Bolechowską, obydwie z Zakopanego. Honorowym uczestnikiem był Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel, który nie mógł sobie odmówić tej przyjemności i również wystartował w Półmaratonie.

W sumie na metę dotarło 486 osób, które miały do pokonania niełatwą trasę. Została ona poprowadzona najpiękniejszymi ścieżkami wokoło miasta, z sumą podbiegów rzędu 700m. Nie zabrakło na niej wielu atrakcji takich jak: Pałacu Jedlinka z repliką samolotu Czerwonego Barona, ruin zamku z grupą rycerzy zagrzewających do walki przez park rekreacyjny Czarodziejskie Liny i Tor Saneczkowy oraz oczywiście największą a w zasadzie najdłuższą – nieczynnym tunelem kolejowym w Polsce – 1601m.

Na trasie setki zgromadzonych kibiców witały zawodników.  Czekały na nich też na mecie pamiątkowe medale, na najlepszych oryginalne statuetki a tradycyjnie każda z Pań została dodatkowo nagrodzona czerwoną różą.

Na koniec należy dodać, że Półmaraton Górski bierze udział w konkursach na:

„Złotą Kozicę” Montrail Ligii Biegów Górskich portalu BiegiGórskie.pl

„Biegowe Wydarzenie Roku” Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju

„Złoty Bieg” portalu MaratonyPolskie.pl

Organizatorzy liczą na Wasze głosy.

Biegaj w Jedlinie !

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce