3. Piątka dla Bartka w Kielcach

 

3. Piątka dla Bartka w Kielcach


Opublikowane w wt., 04/08/2015 - 16:32


Termin imprezy: 31.05.2015


Liczba uczestników: 950


Nagrody: medale i puchary dla zwycięzców


Organizatorzy: Naszmaraton.pl, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy Siebiega


 Partnerzy: Polska Biega, Kiel Sport, Nessi


Liczba wolontariuszy: 50


Strona internetowa: www.naszmaraton.pl www.siebiega.pl


Opis imprezy:

Damian Orzechowski

III Piątka dla Bartka to bieg charytatywny, który ma na celu pomoc młodemu człowiekowi, przyszłemu biegaczowi oraz spędzenie czasu w fajnym towarzystwie. 

Bieg na 5 km, z którego całkowity dochód przekazany zostanie małemu Bartkowi. Bartek Orzechowski, znany jest wielu biegaczom. 4 letni, wiecznie uśmiechnięty chłopiec, urodził się bez lewej stopy i aby mógł prawidłowo się rozwijać, potrzebuje nowoczesnych protez i rehabilitacji.

W tym celu powstała akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, Damian – tata Bartka - przebiegł pierwsze w życiu kilometry, później pierwszy w życiu maraton, a z czasem zaczęli dołączać do niego inni biegacze. Obecnie, Koszulki Mocy, czyli koszulki z hasłem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” można zobaczyć biegach w całej Polsce i nie tylko, a Drużyna Bartka stale się powiększa.

 

Nie jest to typowy bieg, tu bardziej od wyników, czasu i rywalizacji, liczą się emocje. Tu ważny jest niesamowity klimat i chęć bezinteresownej pomocy, którą kierują się uczestnicy tego wydarzenia. 

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce