33. Bieg Kujawiaka we Włocławku

 

33. Bieg Kujawiaka we Włocławku


Opublikowane w wt., 05/05/2015 - 10:54

Termin imprezy: 1.5.2015 


Liczba uczestników: 369 osób


Nagrody:
rzeczowe - puchary w kategoriach


Organizatorzy i partnerzy:

  • Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku
  • Urząd Miasta Włocławek,
  • Fundacja Anwil dla Włocławka,
  • Uzdrowisko Wieniec  Zdrój, 
  • Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Informacji Turystycznej,
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku
  • Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku
  • Park Linowy Włocławek

Liczba wolontariuszy: 100


Strona internetowa: www.wloclawekpolmaraton.pl 


Tegoroczna edycja, jednej z najstarszych imprez biegowych w Polsce, odbyła się pod znakiem powrotów. Po kilku latach, Bieg Kujawiaka, wracócił na swoje miejsce, w którym odbywał się 28 razy. Na Stadionie Przylesie organizatorzy przewidzieli start i metę 10 km. biegu, którego trasa prowadziła  leśnym drogami, aż do Uzdrowiska Wieniec  Zdrój. Uczestnicy 33 Biegu Kujawiaka mogli nie tylko uraczyć organizm unikatowym powietrzem, ale również dzięki współpracy z Uzdrowiskiem skorzystać z produkowanej tam wody mineralnej bogatej w selen.

33. Bieg Kujawiaka, to również powrót do tradycji odbywających się przy tej okazji biegów dzieci i młodzieży. Dzięki zaangażowaniu się Lekkoatletycznego Klubu Sportowego „Vectra”, dla dzieci i młodzieży z roczników 2000 do 2012, rozegranych zostało łącznie 12 biegów na dystansie od 100 metrów do 2 kilometrów.

Tegoroczny Bieg Kujawiaka, był również wyjątkowy ze względu na wparcie Fundacji ANWIL dla Włocławka, przez co uczestnicy nie ponieśli żadnych opłat związanych ze startem. Niewątpliwie wpłynęło to na ilość zgłoszeń, która wyczerpała założony przez organizatorów limit 500 osób. Ostatecznie na starcie zameldowało się 369 zawodników, jednak i tak nie przeszkodziło to by tegoroczna edycja Biegu Kujawiaka stał się  największą  imprezą biegową  rozgrywaną w dotychczasowej historii Włocławka.

Marek Wódecki, organizator

Dlaczego Nasz bieg powinien otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku?

Jest to jeden z nielicznych biegów organizowanych w Polsce w którym udział był całkowicie bezpłatny. Nie przeszkodziło to organizatorom by zabezpieczyć elektroniczny pomiar czasu, medale, służbę medyczną, czy odpowiednie napoje.

Niewątpliwą siłą naszego biegu jest jego położenie (w centralnej Polsce), ale przede wszystkim trasa, która prowadzi uczestników przez malownicze podwłocławskie lasy, w których panuje wyjątkowy, uzdrowiskowy klimat.

Mocnym argumentem jest również fakt, że organizatorzy za cel postawili sobie popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży. W ramach 33 Biegu Kujawiaka przeprowadzono, aż 12 biegów na różnych dystansach dla dzieci i młodzieży z roczników od 2000 do 2012.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce