33. Krapkowicki Bieg Uliczny

 

33. Krapkowicki Bieg Uliczny


Opublikowane w pt., 08/05/2015 - 13:53


Termin imprezy: 01.05.2015


Liczba uczestników: 643


 

Nagrody:

Finansowe      

I – 700 zł

II- 500 zł

III- 300 zł       

Rzeczowe:

Medale, puchary, Sprzęt sportowy, turystyczny , art. AGD 

 


Organizator

Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach


Współorganizator 

Starostwo Powiatowe w Krapkowicach

Partner Organizacyjny

Run Timing Katarzyna SmolińskaLiczba wolontariuszy: 


Strona internetowa: http://www.krapkowice.pl/2008/xxxiii-krapkowicki-bieg-uliczny-2015.html


Opis imprezy:

Krapkowicki Bieg Uliczny odbywa się regularnie od początku lat osiemdziesiątych i wpisała się na stałe do kalendarza wydarzeń sportowych naszego miasta, regionu, a nawet kraju.

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszą imprezą, zarówno wśród uczestników Biegu Głównego jak i w Biegach Dzieci i Młodzieży, które poprzedzają Bieg na dystansie 10 km. Krapkowicki Bieg Uliczny otrzymał wiele wyróżnień na forum krajowym (m.in. Certyfikaty Jakości przyznawane przez serwis internetowy maratony polskie), dzięki temu można powiedzieć, że jest sportowym atrybutem naszego regionu.

W biegu prowadzone są różne klasyfikacje: generalna mężczyzn i kobiet oraz w poszczególnych
w kategoriach wiekowych: mężczyźni- 16-19 lat, 20-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat, powyżej 70 lat; kobiety – 16-19 lat, 20-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat, powyżej 70 lat. Ponadto prowadzone są: klasyfikacja w kategorii sprawni inaczej oraz klasyfikacje w kategoriach regionalnych (województwa, powiatu, gminy). Nowością było to, że biegi odbywały się przy całkowicie zamkniętym ruch.

Po raz pierwszy w tym roku 2 maja odbył się I Krapkowicki Bieg Sztafetowy Zakładów Pracy – Sztafeta Dobroczynności. W 2015 r. Bieg ukończyła rekordowa ilość 643 biegaczy. Tradycją Krapkowickiego Biegu Ulicznego są rozgrywane przed biegiem na dystansie 10 km - jako impreza towarzysząca  - Biegi Dzieci i Młodzieży.  Biegi te odbywają się na różnych dystansach,
w 10 różnych kategoriach wiekowych. Wśród uczestników były już 2-3 letnie maluchy, którym w biegu towarzyszyli rodzice. Dzieci rywalizowały na dystansach od 300 metrów do jednego kilometra. Nowością była możliwość zapisu dzieci drogą elektroniczna na bieg, co znacznie usprawniło prace biura zawodów. Biegi dzieci i młodzieży ukończyło 799 małych biegaczy. Wśród uczestników brały udział reprezentacje szkół z całego regionu  oraz z zagranicy (Czechy). Najmłodsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulkę okolicznościową oraz napój,a zawodnicy zajmujący czołowe lokaty (miejsca I-III) - medale i  nagrody rzeczowe. Marsz Nordic Walking  ukończyło 25 osób. Każdy z nichotrzymał od organizatorów pamiątkowe koszulki, napoje i dyplomy.

Tegoroczna edycja była nowatorska również ze względu możliwość wykorzystania w całości wyremontowanej Hali Widowiskowo - Sportowej. Dekoracja zwycięzców odbywała się na parkiecie hali - nowa formuła pozwoliła pokazać ogrom pracy wykonanych zarówno w środku hali jak i na zewnątrz. Szacuje się, że tegoroczną dwudniowa  imprezę tzn. sportową majówkę odwiedziło kilka tysięcy osób.


Dlaczego Państwa bieg powinien otrzymać tytuł/wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku?

Małgorzata Meisner

Nasz bieg jest jedyny w swoim rodzaju , gdyż swoim zasięgiem obejmuje kilka biegów:

1)Bieg  główny na dystansie 10 km,

2)Biegi dzieci i młodzieży na różnych  dystansach,

3)Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km,

4)Charytatywny Bieg Sztafetowy.

Nasza impreza jest wyjątkowa i odróżnia się od innych, ponieważ poza głównym celem jakim jest krzewienie kultury fizycznej oraz propagowanie zdrowego stylu życia cechuje się szlachetną inicjatywa w postaci biegu zakładów pracy. Każdy zakład pracy wpłacił 1000 zł za udział drużyny w biegu co pozwoliło uzbierać  14 000 zł , które następnie przekazano dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. W naszej imprezie każdy znajdzie cos dla siebie. Ci co nie lubią biegać mogą pomaszerować z kijkami podczas marszu Nordic Walking lub wziąć udział w Maratonie fitness , który odbywał się w budynku Hali sportowej w  drugim dniu imprezy. Podzcas Maratonu fitness można było wziąć udział w zajęciach :zumby, przekonać się dlaczego tabata i trening interwałowy jest niezastąpionym spalaczem tłuszczu.  Dla wszystkich lubiących tańczyć w godzinach wieczornych  zorganizowano imprezę taneczną z zespołem grającym na żywo a w drugim dniu podróż w czasie możliwa była dzięki  imprezie Funky Night , która przeniosła nas do niezapomnianych lat 80.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce