33. Łowicki Półmaraton Jesieni

 

33. Łowicki Półmaraton Jesieni


Opublikowane w śr., 11/02/2015 - 10:18

Termin:  21.09.2014 


Uczestnicy: 494 osoby


Nagrody:

  • finansowe - 6 000 zł (w tym 1400 zł dla zwycięzców)
  • rzeczowe - 6 000 zł

Każda osoba otrzymuwała medal i pakiet bogaty sponsorski, w tym koszulkę pamiątkową z biegu. Wartość pakietu, medalu i koszulki to około 125zł.


Organizatorzy i partnerzy:

  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu
  • Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka Hufiec Łowicz
  • Urząd Marszałkowski w Łodzi
  • Urząd Miejski w Łowiczu
  • Starostwo Powiatowe w Łowiczu

Liczba wolontariuszy: 25 osób


Strona internetowa: www.osir.low.pl


Łowicki Półmaraton Jesieni, to coroczna impreza sportowa, która odbywa się w Łowiczu już od trzydziestu trzech lat.

Od 2013 roku Półmaraton odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, a od początku swojej historii pod patronatem Burmistrza Miasta Łowicza. W zawodach z roku na rok bierze udział coraz większa liczba osób z terenu województwa łódzkiego i co cieszy najbardziej z terenu całej Polski oraz z zagranicy. W ubiegłym roku liczba osób biorących udział w półmaratonie zwiększyła się aż o 60%, co jest wielkim sukcesem. 

Łowicki Półmaraton Jesieni jest wspaniałym elementem promocji miasta i regionu. Zawody są bardzo dobrze  przyjmowane przez mieszkańców Łowicza, szczególnie po zeszłorocznej zmianie trasy, która obecnie przebiega przez centrum miasta. Dzięki temu uczestnicy półmaratonu mogą zobaczyć najpiękniejsze miejsca Łowicza, min. unikatowy trójkątny Nowy Rynek, czy też przepiękną Starówkę z Bazyliką Katedralną i klasycystycznym ratuszem oraz gmach pomisjonarski projektu Tylmana z Gameren – obecnie Muzeum. Start honorowy oraz start ostry półmaratonu odbywa się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Jana Pawła II.

W 2013 i 2014 roku nasz Półmaraton wpisany został w cykl biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego i brał udział w projekcie „Łódzkie promuje bieganie”, co w znaczący sposób podniosło rangę imprezy i również przyczyniło się do zwiększenia liczebności biegu.
 
Bieg prowadzi ulicami miasta o nawierzchni asfaltowej. Długość trasy: 21097,5m. Trasa posiada aktualny atest PZLA.

Katarzyna Kordecka, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu

Bieg nasz cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością, ma wyjątkowy klimat i kameralny charakter.  W 2014 roku zmieniliśmy przebieg trasy, by pokazać uroki i zabytki naszego miasta. Na nowej trasie jest również więcej kibiców. Każdy z uczestników otrzymuje szeroki pakiet startowy z produktami lokalnych, łowickich firm, pamiątkową koszulkę biegową oraz wyjątkowy medal. Uczestnicy naszej imprezy doceniają klimat naszego biegu. Łowicki Półmaraton Jesieni  jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju. Doskonale promuje bieganie ale także wyjątkowy region łowicki. Bardzo dobrze czują się u nas i profesjonaliści, których nie brakuje na listach startowych, a także amatorzy doceniający panującą gorącą atmosferę naszego wydarzenia.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce