4. Bieg Charytatywny Wybiegaj Sprawność

 

4. Bieg Charytatywny Wybiegaj Sprawność


Opublikowane w pon., 01/12/2014 - 15:55

Charakterystyka: Bieg charytatywny rozgrywany w warszawskim Parku Kępa Potocka, z którego całkowity dochód jest przekazywany na zakup sprzętu i świadczeń dla osób niepełnosprawnych. Inicjatorem i organizatorem biegu jest warszawski biegacz - społecznik Janusz Bukowski.


Termin imprezy: 12.10.2014


Liczba uczestników: 500 (limit 500)


Pula nagród:

Zwycięzcy w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymali puychary ufundowane przez Patrona Honorowego imprezy Pierwszą Damę R.P. Panią Annę Komorowską oraz medale – złoty, srebrny i brązowy, ufundowane przez Mennicę Polską z certyfikatami. Zwycięzcy kategorii dziecięcych, nordic walking i niepełnosprawni otrzymali puchary ufundowane przez Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata oraz medale – złoty, srebrny i brązowy ufundowane przez Mennicę Polską z certyfikatami.

Strona internetowa: www.wybiegajsprawnosc.pl


Organizatorzy i partnerzy:

  • Janusz Bukowski
  • Stowarzyszenie Dać Siebie Innym
  • Urząd Dzielnicy Żoliborz,
  • Mercedes
  • Lider Animator
  • Coca Cola
  • PZLA,
  • PKOL,
  • PZKosz
  • Entre.

Liczba wolontariuszy: 40


W IV Biegu Charytatywnym, który odbył się na Warszawskim Żoliborzu - Kępa Potocka w dniu 12 października 2014 r. wybiegano cztery wózki inwalidzkie (dla Weroniki, Julii, Bartosza i Mateusza), sprzęt rehabilitacyjny dla Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach, pięć par kuli specjalnych dla biegaczy biegających o kulach (Zbyszka i Roberta). Przekazano również czek wartości 3.000 zł na zakup roweru HandBike dla Rafała, który 10 lat temu, jako czternastolatek został popchnięty na ulicy przez nieznanego piętnastolatka - uderzając głową w krawężnik doznał paraliż rąk i nóg. Rehabilitacja i specjalne rękawice pozwalają Rafałowi poruszać rękoma.

Wszystko o łącznej wartości 103.700 zł.

Krótka historia biegu:

We wcześniej rozegranych trzech edycjach Biegu Wybiegaj Sprawność, orgnaizatorzy i uczestnicy wybiegali 6 wózków inwalidzkich, samochód osobowy dla Hospicjum Dziecięcego oraz 2-tygodniowe turnusy leczniczo-rehabilitacyjne dla dzieci obciążonych chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym o nazwie Zespół Smitha, Lemlego i Opitza ze Stowarzyszenia SLOmisie w liczbie 12 turnusów.

Wszystko to o łącznej wartości. 206 tys. zł

Wartość ogólna sprzętu i świadczeń dla niepełnosprawnych wybiegana we wszystkich czterech edycjach Wybiegaj Sprawność stanowi sumę 309.700 zł.

Janusz Bukowski, organizator Wybiegaj Sprawność:

Dlaczego nasz bieg powinien otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku? To jedyny bieg zgłoszony do plebiscytu jako bieg charytatywny. Praktyczne wszystkie inne biegi są biegami, które przynoszą zyski organizatorom. W Wybiegaj Sprawność 100 procent zebranej sumy trafia do osób niepełnosprawnych. W przypadku zwycięstwa /co, jak myślę, jest jednak mało prawdopodobne/ wygraną przekażę na zakup wozków inwalidzkich.  

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce