8. Bieg Uliczny „Pożegnanie Lata” oraz Biegi Dzieci i Młodzieży

 

8. Bieg Uliczny „Pożegnanie Lata” oraz Biegi Dzieci i Młodzieży


Opublikowane w czw., 04/12/2014 - 11:46

 

Impreza sportowo-rekreacyjnya z biegiem ulicznym na 10 km, biegiem młodzieżowym na 2,5 km oraz biegami dzieci w programie. Start i meta biegów znajdowały się na stadionie piłkarskim przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krościenku Wyżnym. Bieg młodzieżowy prowadził tzw. „małą pętlą” przez Księży Las, natomiast bieg główny okrążył dwa razy tzw. „dużą pętle” ulicami powiatowymi i gminnymi w Krościenku Wyżnym.


Termin:

  • 6.09.2014

Liczba uczestników:

  • 253 (bez limitu)

Strona internetowa:


Nagrody: Pula 10 080 zł:

  • finansowe - 4080 zł (nagradzanie miejsca I-V oraz I-III w kat. wiekowych)
  • rzeczowe – o wartości 6 000 zł (puchary, zegarki, sprzęt sportowy)

Organizator i partnerzy:

  • Stowarzyszenie Aktywnej Promocji Sportu i Kultury „APSiK” w Krościenku Wyżnym
  • Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne
  • Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
  • Urząd Gminy Krościenko Wyżne

Liczba wolontariuszy: 24


Na stadionie przy ul. Sportowej w sześciu kategoriach wiekowych rywalizowało 201 dzieci i młodzieży. Bieg główny zgromadził 52 uczestników. Rywalizowano na dwóch 5-kilometrowych pętlach po ulicach Krościenka. Jednym z warunków udziału w Biegu Głównym było ukończone 16 lat i posiadanie aktualnych badań lekarskich.

Zawodnicy biorący udział w biegu na 10 km zgodnie orzekli, że trasa w Krościenku jest jedną z bardziej wymagających tras na tym dystansie na jakich przyszło im rywalizować. Częste podbiegi i krótkie odcinki płaskiego terenu nawet dobrze przygotowanym i zaprawionym „w boju” biegaczom plus wysoka temperatura jaka panowała tego dnia dały się mocno we znaki.

Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały paczki ze słodyczami, a dla najlepszych przygotowano cenne nagrody. Kawiarnia GOSiR serwowała zaś bigos i kiełbaska z grilla.

Zawodnikom i zawodniczkom z Krościenka Wyżnego, którzy osiągnęli w imprezie dobre wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych, organizatorzy zaproponowali rozpoczęcie treningów lekkoatletycznych w Klubie Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne.


Rafał Przymusiński, Stowarzyszenie Aktywnej Promocji Sportu i Kultury "APSiK" w Krościenku Wyżnym:

Ósma edycja biegów pn. „Pożegnanie Lata” była kolejnym etapem ciężkiej pracy pasjonatów biegania zamieszkujących niedużą gminę jaką jest Krościenko Wyżne (5 tys. mieszkańców). Osiem lat temu stworzyli oni od „zera” sekcje biegową, a pierwsza edycja w/w biegów pozwoliła wyłonić spośród dzieci największe talenty lekkoatletyczne w Krościenku. Kilka osób z tamtego biegu do dzisiaj trenuje w naszej sekcji i stało się już tradycją, że po każdej kolejnej edycji działacze sportowi zapraszają do rozpoczęcia treningów biegowych kolejne roczniki młodych sportowców.

Takie działania sprawiły że w miejscowości nie posiadających tradycji lekkoatletycznych mamy dzisiaj Mistrzów Polski w kilku kategoriach wiekowych a nasi najlepsi wychowankowie uzyskują prawo startu w Mistrzostwach Świata i Europy. To właśnie w dużej mierze dzięki kolejnych edycjach biegów p.n. „Pożegnanie Lata” możemy powiedzieć, że społeczna praca wielu osób nie poszła na marne.

VIII Bieg Uliczny „Pożegnanie Lata”, który zgłosiliśmy do konkursu Biegowe Wydarzenie Roku jest symbolem wielu lat poświecenia i ciężkiej pracy społecznej. Co roku organizatorzy robią wszystko aby impreza odbyła się na wysokim poziomie, ale przede wszystkim starają się pozyskać dużą liczbę sponsorów dzięki czemu można zakupić cenne nagrody dla startujących. Biegi w Krościenku Wyżnym stały się popularne i cieszą się dużym uznaniem zwłaszcza wśród młodszych biegaczy z Polski południowo-wschodniej, którzy wiedzą że w Krościenku zawsze można liczyć na ciekawe trofea.

Można powiedzieć że VIII Bieg Uliczny „Pożegnanie Lata” jest podsumowaniem oraz kwintesencją minionych ośmiu lat tej Imprezy i jednocześnie kolejnym krokiem w przyszłość poprzez promocję i walkę o tytuł Biegowego Wydarzenia Roku w konkursie organizowanym przez Fundację „Festiwal Biegów”.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce