8. Mazda Półmaraton Ślężański

 

8. Mazda Półmaraton Ślężański


Opublikowane w czw., 25/06/2015 - 13:28


Termin imprezy: 21.03.2015


Liczba uczestników: 3779


Nagrody:

Finansowe i rzeczowe o wartości 32 000 zł

Rzeczowe – o wartości około 20 000 zł TELEWIZORY, ROWERY, FILTR OSMOTYCZNY, VOUCHERY HOTELOWE DO LOSOWANIA


Organizator:

K.B. SOBÓTKA,  ŚOKSiR SOBÓTKA


Partnerzy:

Policja Miejska we Wrocławiu, Wojsko, Mazda Polska


Liczba wolontariuszy: 150


Strona internetowa:


Opis imprezy:

Organizowany w tym roku po raz ósmy bieg ma niezwykle malowniczą, atestowaną, oznaczoną na wszystkich km  trasę dookoła góry Ślęża ze startem w Rynku  i metą w oddalonym o ok. 600m od startu kompleksie hali sportowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce. Koncepcję tej trasy opracowali biegacze z Sobótki – Antoni Stankiewicz i Henryk Załęski. Trasa nie jest łatwa ale daje dużą satysfakcję z jej przebiegnięcia. Najtrudniejszy podbieg na Przełęcz Tąpadła jest między 7. a 9. km. Długość wszystkich podbiegów – 9,3 km. Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy – ok. 200m.

Standardem jest zapewnienie maksymalnego komfortu uczestnikom. Jest to bezproblemowe i bezpieczne zaparkowanie samochodów przyjezdnych, bezkolejkowa obsługa w biurze zawodów, masaże i posiłek bez czekania. Tradycyjnie nad trasą wykorzystywany jest helikopter lub samolot. Klasyfikacje w kategoriach wiekowych co 5 lat obejmują K80 i M80. Co roku gościmy niezwykłych ludzi sportu. Ostatnio był to dwukrotny Mistrz Olimpijski w maratonie Niemiec Waldemar Cierpinski.  Wielokrotnie startuje Starosta Powiatu Świdnickiego - Zygmunt Worsa. Od początku spikerem jest bardzo popularny Roman Toboła. Angażujemy oddział historycznych żołnierzy z armatą do salwy na starcie. Zapewniamy pacemakerów oraz przedszkole dla dzieci uczestników.

Jako pierwsi w Polsce stosujemy nowoczesne numery startowe z chipami RFiD z pełną personalizacją obejmująca możliwość wydrukowania na numerze zdjęcia!

Antoni Stankiewicz

Jest to bieg organizowany przez biegaczy dla biegaczy.
Komfort, satysfakcja i przyjazna atmosfera dla uczestników są najważniejsze! Bardzo sprawna organizacja zapewnia załatwianie wszystkich spraw bardzo szybko i bezkolejkowo. Niezwykła, niełatwa trasa daje wielką satysfakcję z przebiegnięcia. Od samego początku bieg jest liderem innowacji organizacyjnych  i niestandardowych rozwiązań. To w Sobótce po raz pierwszy w Polsce zastosowano numery z chipami RFID, sms-y z międzyczasami z prognozą wyniku na mecie, a ostatnio plansze z wynikiem na pamiątkę lub do zdjęcia oraz możliwość wgrania swojego zdjęcia do certyfikatów generowanych systemowo.

Organizujemy treningi z pacemekarami na trasie półmaratonu. Zapewniamy przedszkole dla dzieci uczestników.

Jest fenomenem pod względem ilości startujących (ok. 4000) do ilości mieszkańców Sobótki (ok. 5000).

Od samego początku co roku bieg jest nagradzany. Wielokrotnie uzyskał wyróżnienie „Złoty Bieg”.

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce