Bieg Mikołajów w Warszawie i Poznaniu

 

Bieg Mikołajów w Warszawie i Poznaniu


Opublikowane w pon., 23/03/2015 - 15:28

Termin: 6-7.12.2014


Liczba uczestników: 1971 (975 w Warszawie i 976 w Poznaniu)


Nagrody: 

  • rzeczowe

Organizatorzy i partnerzy:

  • Tatra Holding Sp. Z o.o.
  • Fundacja LOTTO Milion Marzeń, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Warszawa, Tor Służewiec, 4flex, BMW Bawaria Motors Janki, New Balance, TVP Warszawa, maratonypolskie.pl, Zakochaj się w Warszawie, Radio Zet Gold

Liczba wolontariuszy: 12


Strona internetowa: http://biegmikolajowy.pl


Bieg Mikołajów to organizowane w Warszawie oraz Poznaniu wydarzenie biegowo-rekreacyjne. Celem organizatorów jest, by cykl objął wszystkie największe miasta Polski.

Bieg odbywa się na dystansie 10 km. Na miejscu imprezy znajdują się dodatkowe atrakcje: Active Targ - inicjatywa promująca zdrowy styl życia (stoiska ze zdrową żywnością, suplementami, poradami ekspertów i inne), a także scena, strefy gastronomiczne i sanitarne, strefa partnerów oraz punkt medyczny. Ponadto, na miejscu dostępne są także dodatkowe atrakcje m.in. muzyka na żywo, konferansjer, wspólna rozgrzewka czy kącik i animacje dla dzieci.

Liczba uczestników startujących w Biegu Mikołajów to ok. 1000 osób w każdym z miast. Liczba kibiców, którzy zbierają się na miejscu w dniu imprezy szacowana jest na do ok. 500 osób.

Wydarzenie powtarzane jest co roku od 2013. Planowane jest powtarzanie go w kolejnych latach.

Kornelia Pytlak, organizator

Motto biegu to “Biegniemy na zdrowie, po zdrowie dzieci!”, a każdy pokonany kilometr to złotówka przekazana na potrzebujących. W roku 2014 w Warszawie wsparliśmy Podopiecznych Oddziału Nefrologii Centrum Zdrowia Dziecka. „Wybiegane” w Poznaniu złotówki trafiły do Drużyny Szpiku wspomagającej chorych na nowotwory krwi.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce