Opublikowane w wt., 17/02/2015 - 09:23

Termin: 7.12.2014

Liczba uczestników: 449

Nagrody:

• rzeczowe o wartości 6500 zł, w tym Puchary (OPEN), trofea (kat. wiekowe), czapka mikołaja, medal odlewany, magnes pamiątkowy. Dodatkowo kawa, herbata, bułka słodka ma mecie.

Organizatorzy i partnerzy:

• Wrocławski Klub Biegacza "Piast"
  • Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu

Liczba wolontariuszy: 10

Strona internetowa:

Bieg Mikołajowy został pomyślany ze względu na Mikołajki. Oprócz biegu głównego na 10 km odbył się także Bieg Rodzinny - dla rodziców i dzieci, który prowadził sam Święty Mikołaj. Dzieci po przebiegnięciu wraz z rodzicami ok. 800 metrów, otrzymały słodkie paczki. Frekwencja na Biegu Rodzinnym sięgnęła 40 rodzin, tj. ok. 120 osób.

Biuro zawodów, szatnie, przebieralnie, toalety i depozyt zorganizowane zostały w oparciu o najętą infrastrukturę  AWF Wrocław. Trasa została wyznaczona w oparciu o bezkolizyjny odcinek parkowo - wałowy wzdłuż kanału Odry. Szybka, płaska trasa oraz ładna pogoda pozwoliła na osiągnięcie przez zawodników bardzo dobrych wyników. Każdy kilometr trasy był oznaczony.

Na trasie można było zauważyc bardzo dużo kobiet. Większość zawodników biegło w otrzymanych od Organizatora czapkach mikołajowych. Na mecie na każdego czekał medal w kształcie Mikołaja, pamiatkowy magnes, słodka bułka. Oczekiwanie na dekorację umiliła aromatyczna kawa i ciepła herbata.

Dominik Krumin, WKB "Piast"

Cieszymy się bardzo z otrzymanej szansy na wyróżnienie. Od lat Wrocławski Klub Biegacza PIAST stara się pokazać, że można robić coś z niczego. Bez pomocy struktur miejskich organizujemy zawody, które są robione przez biegaczy dla biegaczy. Cieszymy się z każdego nowego zawodnika, który swoją osobą uświetnia Nasz trud organizacyjny. Staramy się podnosić wysoko poprzeczkę wśród Organizatorów poprzez bogaty pakiet startowy i niską opłatę - w dzisiejszych czasach to już rzadkość. Jeśli udałoby Nam się otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku każda otrzymana przy tym złotówka zostałaby pomnożona i trafiłaby w ręce zawodników uczestniczących w Naszych biegach, których w roku 2015 we Wrocławiu przygotowujemy aż dziewięć. My, czyli te kilka osób z WKB Piast. Dziękujemy Biegaczom za zaufanie.