Bieg o Złotą Szyszkę w Bystrej Śląskiej

 

Bieg o Złotą Szyszkę w Bystrej Śląskiej


Opublikowane w śr., 25/02/2015 - 10:35

Termin: 2.11.2014


Liczba uczestników: 226


Nagrody:

  • rzeczowe

Organizatorzy i partnerzy:

  • Ultra Beskid Sport
  • Gmina Wilkowice

Liczba wolontariuszy: 18


Strona imprezy: www.ultrabeskid.pl


Biegacze mieli za zadanie przebiec prawie 15 kilometrową trasą górską o przewyższeniu 720m w rejonie Klimczoka i Szyndzielni. Zbiegli do podnóża Koziej Góry w Bystrej Śląskiej. W biegu wystartowało ponad 220 osób.

Trasa Biegu o Złotą Szyszkę przebiegała obok trzech schronisk, które odwiedza wiele turystów. - Po drodze masa turystów, którzy na początku ze zdziwieniem na nas patrzyli, a potem zaczęli dopingować, co było naprawdę urocze! - powiedziała po biegu Magda Rogala z Sosnowca. 

Na mecie zwycięzca Piotr Biernawski z temu ATTIQ Fake Runners powiedział: 

- Zawody o Złotą Szyszkę to bez dwóch zdań jedna z lepiej zorganizowanych imprez, w których miałem przyjemność brać udział w tym roku. Organizacyjnie bomba, frekwencja zaskakująco wysoka, ale przede wszystkim znakomita trasa -nieprzekombinowana, ale trudna, miażdżąca widokowo - nawet biegnąc na pierwszej pozycji miałem czas aby podziwiać widoki, szczególnie że np. Bielska-Białej nie widziałem dotychczas z tej perspektywy. Za rok tu wracam, z resztą mojego teamu, którego niefortunnie zabrakło w tym roku. Podsumowując - po prostu widać, że ekipa Ultra Beskid Sport zna się na tym co robi, na ich imprezy aż chce się wracać!” Jedna z uczestniczek biegu Adriana Fąfrowicz z Cieszyna napisała: "Bieg o Złotą Szyszkę to bieg, który na stałe wpisuję w swój grafik startowy. Bieg nie był dla mnie „wielką niewiadomą' pod względem organizacyjnym, ponieważ uczestniczyłam już w Biegu o Złote Kierpce, wiec poziom Ultra Beskid Sport znałam, wysoki poziom, natomiast zupełnie nie znałam trasy. No i tu bardzo mile zaskoczenie. Choć same szlaki są mi znane, trasa została tak fantastycznie poprowadzona, że odkryłam je na nowo. No i te zbiegi...cud, miód i orzeszki! Było super! Dziękuję. 

- To dla nas duże wyróżnienie, jako organizatora, że w świątecznym dniu na nasze biegi w Bystrej Śląskiej przyjechało łącznie prawie 300 biegaczy i biegaczek. Widziałem dużą radość wielu uczestników, co daje nam siłę i motywację do dalszych działań popularyzujących tę formę aktywności. W przygotowaniu mamy kolejne projekty biegowe. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy mówić o sukcesie, że zorganizowaliśmy świetną imprezę biegową, którą na stałe już wpisujemy do kalendarza na rok 2015. Bieg o Złotą Szyszkę był trzecim biegiem organizowanym w roku 2014 przez Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. Wcześniej w tym roku organizowaliśmy zawody: Górska Pętla UBS 12:12 i V Bieg na Skrzyczne o Złote Kierpce 2014 - powiedział organizator Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport. 

Zaraz po starcie dorosłych Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej zorganizowało również biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 100, 300, 600 i 1200 metrów, w którym wystartowało łącznie 60 młodych sportowców. 

- Zorganizowaliśmy także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Najmłodszy uczestnik urodził się w roku 2013 i razem ze swoją mamą pokonał dystans 100m. To trudne przedsięwzięcie logistycznie. Nie robiliśmy do tej pory biegów dla dzieci. Tu całkiem inaczej wyglądała formuła zawodów. Chcemy zarażać bieganiem dzieci i młodzież. Dzięki wsparciu finansowemu przez sponsorów i Gminę Wilkowice biegi te były bezpłatne. Wszystkie dzieciaki dostały medale i drobne upominki – dodaje Kuba Karcz.

Kuba Karcz, Ultra Beskid Sport

Dlaczego warto zagłosować na Nasz bieg?

  • w plebiscycie biegigorskie.pl otrzymał 2 Brązowe Kozice w kategoriach „Najlepszy bieg anglosaski” i „Organizacyjny debiut roku”.
  • wpisowe dla dorosłych to tylko 25 zł. Biegi dla dzieci i młodzieży były bezpłatne. Wszystkie dzieciaki otrzymały medale i drobne upominki.
  • organizatorzy „pracowali” za przysłowiowe - dziękuje. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce