Bieg Sylwestrowy w Łodzi

 

Bieg Sylwestrowy w Łodzi


Opublikowane w pon., 02/02/2015 - 16:34

Termin: 1.12.2014


Liczba uczestników: 1000


Nagrody:

  • finansowe: 2000 zł
  • rzeczowe - 3000 zł, w tym losowane wśród wszystkich uczestników

Organizatorzy i partnerzy:

  • Regionalna  Rada  Olimpijska  w  Łodzi
  • Urząd Miasta Łodzi
  • Urząd Marszałkowski Woj. Łódzkiego
  • Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej
  • Express Ilustrowany

Strona internetowa:


Już po raz trzydziesty w Łodzi organizowany był Bieg Sylwestrowy pod patronatem „Expressu Ilustrowanego”. Inicjatorem imprezy był redaktor Michał Strzelecki, który zyskał dla tej idei duże wsparcie ówczesnej Łódzkiej Federacji Sportu. 

Od samego początku Bieg ma charakter sportowo-rekreacyjny. Z roku na rok staje się co raz większy i co raz to bardziej kolorowy. Rozgrywane są biegi dla młodzieży szkolnej na 2km, bieg Vipów na 1km , bieg główny na 10km. Jego ozdobą byli i są barwnie i pomysłowo przebrani – uczestnicy poszczególnych biegów. Od kilku lat, kapituła złożona z łódzkich olimpijczyków wybiera najbardziej oryginalnie przebranego uczestnika, który przebiegnie 10km. Otrzymuje on nagrodę specjalna od organizatorów biegu. 

Każdego roku Bieg Sylwestrowy miał i ma swoich bohaterów, nie tylko tych, którzy odnosili zwycięstwa. Do tego grona należał Zbigniew Popławski z Łodzi, który pokonał trasę sylwestrową trasę przy minus 17 stopniach Celsjusza. 

Każdy z dotychczas rozegranych biegów miał też swoje gwiazdy. Do tego wybitnego grona należały dwie łodzianki - Edyta Lewandowska reprezentantka Polski, ośmiokrotna zwyciężczyni biegu oraz Joanna Gront-Chmiel, która na najwyższym stopniu podium stawała sześciokrotnie. W tegorocznej edycji zwyciężył olimpijczyk z Londynu Łukasz Parszczyński.

Gabriel Kabza, orgaizator

Bieg Sylwestrowy od 30 lat jest  wyjątkowy. Przebiega po leśnych ścieżkach w Arturówku. Bieg z charakterem w którym startuje młodzież szkolna, biegacze z całego kraju, łódzcy olimpijczycy, politycy, studenci. Od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, stając się co raz to większy i bardziej kolorowy. Każdy z uczestników biegu otrzymuje pamiątkowy medal, gorący posiłek (grochówka kiełbaska z grilla, herbatę), wśród wszystkich uczestników losowane są nagrody rzeczowe ma niepowtarzalną atmosferę, przy niskim wpisowym.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce