Bieg Szlak Trafi w Parchatce

 

Bieg Szlak Trafi w Parchatce


Opublikowane w wt., 13/01/2015 - 10:18

Bieg górsko-przełajowy z 7- i 14-kilometrową trasą wiodącą pieszymi szlakami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, przez wąwozy lessowe, lasy i pola. Teren urozmaicony, liczne wzniesienia i piękne widoki.


Termin imprezy: 9.08.2014


Liczba uczestników: 302 (limit 300)


Nagrody:

  • rzeczowe - zestawy nagród, w tym vouchery hotelowe, spa, fitness, słoik miodu, sery, wypieki, sprzęt biegowy, karnety narciarskie, bilety do atrakcji turystycznych. Każdy biegacz otrzymał drewniany medal oraz piernikowego kogucika z Pracowni Artystycznej Sarzyński. Odbył się również konkurs z nagrodami w postaci drobnych upominków od sponsorów. 

Organizatorzy i partnerzy:

  • Fundacja Ruszaj Na Szlak
  • Urząd Miasta Puławy
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Puławy 
  • ZHP Puławy
  • Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Puławach
  • Karczma Parchatka 

Liczba wolontariuszy: 50


Strona internetowa:


Bieg Szlak Trafi to inicjatywa kilkorga przyjaciół, którzy postanowili stworzyć imprezę, w której sami chcieliby wziąć udział. W pięknym i wyjątkowym miejscu, którego urok warto pokazać innym, w atmosferze przyjaźni, a biegowo zaskakująco trudny tak, że dech zapiera z wrażenia i zmęczenia. To realizacja marzenia, chęć podzielenia się pasją i radością z innymi.

Pomysł zrodził się wczesną wiosną 2013 roku. Mimo wstępnego sceptycyzmu, że jak to grupa ludzi nie będących członkiem żadnej organizacji, bez doświadczenia chce organizować bieg, udało się nim zarazić lokalne władze i wielu innych. Do współpracy namówiliśmy kolejnych partnerów, wśród których znalazły się większe i mniejsze firmy, media, mieszkańcy okolic. I tak po 3 miesiącach od uzyskania pozwolenia i ogłoszenia światu zamiarów 3.08.2013 odbyła się pierwsza edycja, która na starcie zgromadziła ponad 200 osób z całej Polski. Bardzo ciepłe przyjęcie przez biegających i kibicujących uczestników sprawiło, że druga edycja nie mogła się nie odbyć. 

Bieg Szlak Trafi to bieg górsko – przełajowy. Druga edycja odbyła się 9.08.2014 na dystansach 14 i 7 km i ukończyło ją 302 uczestników czyli prawie 50% więcej niż rok wcześniej. Trasa wiedzie przez urokliwe zakątki Kazimierskiego Parku Krajobrazowego: przez wąwozy lessowe, lasy i pola. Spotkamy na niej liczne wzniesienia, zwalone drzewa, błoto, doły i oczywiście piękne widoki. Baza zawodów zorganizowana jest w Karczmie Parchatka w niewielkiej miejscowości Parchatka.

Na mecie na każdego czekały dwa medale: piernikowy kogucik oraz drewniany, trwały, jako, że pierwszy z racji swej natury często znikał bardzo szybko. Poza medalem obowiązkowo przepyszne, wegetariańskie leczo.

Jako, że celem organizatorów jest między innymi promocja regionu, wśród nagród zwycięzcy znaleźć mogli   wyroby lokalnych twórców: miody, sery, pierniki oraz vouchery umożliwiające skorzystanie z licznych atrakcji turystycznych jak noclegi w hotelach czy bilety do muzeów. Upominki wygrać można była również w konkursie wiedzy i niespodziankowym biegu na stok narciarski u którego stóp zorganizowana była baza zawodów. 

Na Bieg Szlak Trafi nikt się nie może nudzić, dlatego gdy śmiałkowie zmagali się z trudami trasy kibice mogli zapoznać się z ofertą lokalnych twórców na mini jarmarku, a dzieci brały udział w grach i zabawach zorganizowanych przez animatorów: Myszkę Norkę, bajkowe stwory z Magicznych Ogrodów oraz Omega Expeditions. 
 
Bieg Szlak Trafi pokazuje jak wiele można zdziałać dzięki zaangażowaniu i  współpracy. Jak wiele może zaoferować lokalna społeczność jednocząc wysiłki. Przy drugiej edycji współpracowało ponad 30 różnych podmiotów, a w dniu biegu wliczając organizatorów, wolontariuszy, wystawców jarmarku, sędziów, obsługę mety itd. Pracowało ponad 100 osób. Organizatorzy mają również nadzieję, że ich bieg to również garść niezapomnianych wspomnień i moc pozytywnych wrażeń dla uczestników. 

Druga edycja biegu wspierała również akcję „Dla Szajby” która ma na celu wspomóc leczenie małego Filipka i dzięki zaangażowaniu biegaczy i wolontariuszy udało się wspólnie zgromadzić okrągłą sumkę. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce