Bieg Walentynkowy w Parach w Czerwonaku

 

Bieg Walentynkowy w Parach w Czerwonaku


Opublikowane w pt., 20/02/2015 - 09:49

Termin: 14.02.2015


Liczba uczestników: 86 (43 pary)


Nagrody:

15 nagród rzeczowych. Nagrody spersonalizowane, dedykowanymi parom. Miały na celu zapewnienie spędzenia czasu wolnego i wspólnych chwil we dwoje w sposób przyjemny, aktywny, gwarantujący niezapomniane przeżycia - m.in. vouchery na kolację przy świecach z noclegiem, całodniowa wycieczka z elementami survivalu, jazda konna dla pary, pakiet masaży i zabiegów upiększających dla pary. 

Nagrody zdobyły trzy pierwsze pary biegu, para z najbardziej oryginalnym przebraniem, oraz pary wyłonione w loterii. Łączną wartość nagród ufundowanych przez sponsorów można oszacować na ok. 3500 zł


Organizatorzy i partnerzy:

  • Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen w Czerwonaku
  • Stowarzyszenie biegaczy „MENS SANA IN CORPORE SANO”,
  • Partnerzy/ Sponsorzy:
  • ośrodek ,,Dziewicza Baza”,
  • firma RAUT ,
  • Traperska Osada,
  • Aloe Spa,
  • Bizon Survival Group,
  • Restauracja Bergamotka,
  • PODIUM – Trofea Sportowe

Liczba wolontariuszy: 12


Strona internetowa: www.akwenczerwonak.pl


Bieg Walentynkowy w Parach gościła gmina Czerwonak i miejscowość Czerwonak (Dziewicza Góra, Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka). Była to pierwsza edycja biegu. Trasa leśna, niezwykle malownicza (Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka), licząca 5km. 

Limit zawodników organizatorzy ustalili na 50 par (100 osób). W biegu mogły wziąć udział tylko drużyny dwuosobowe (pary). Parę tworzyły dwie osoby (bez względu na płeć). Zawodnicy startowali związani ze sobą (przywiązanych do nadgarstków) za pomocą 1 metrowych wstążek. Jako, że trwał karnawał, zawodnicy mieli możliwość i okazję przebrać się w oryginalny sposób (dla najbardziej kreatywnych sponsorzy przygotowali specjalne nagrody).

Po zakończeniu biegu na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata oraz ognisko i kiełbaski, które każdy smażył indywidualnie. Taka forma posiłku po biegu spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zawodników, okazała się bowiem znaczącym czynnikiem integracyjnym. Po wspólnym posiłku nastąpiło podsumowanie biegu i uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych, najlepiej przebranych i wylosowanych par. Nagrody ufundowane przez sponsorów sprawiły wszystkim wiele radości.

Bieg Walentynkowy był wydarzeniem kameralnym (limit uczestników), jednak ze względu na bardzo pozytywny odbiór ze strony uczestników, kibiców i społeczności lokalnej, organizatorzy będą chcieli zwiększyć ten limit w przyszłym roku. Nie ulega wątpliwości, że pomysł i formuła przyjęła się i Bieg Walentynkowy w Parach będzie kontynuowany w latach następnych.

Oryginalny sposób rozdziału nagród został przyjęty bardzo entuzjastycznie, bowiem wszyscy poczuli się jak zwycięzcy.

Izabela Paprzycka, organizatorka

Bieg Walentynkowy w Parach był pierwszym tego typu biegiem (przeprowadzonym wg oryginalnej formuły) w podpoznańskiej gminie Czerwonak. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i żywym entuzjazmem zawodników i kibiców. Jako wydarzenie na facebooku bieg zyskał dużo pozytywnych opinii i gratulacji. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce