Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz” w Warszawie

 

Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz” w Warszawie


Opublikowane w pt., 23/01/2015 - 16:13

Bieg edukacyjno-charytatywny. Biegano trzy pętle po 3,3 km alejkami Parku wokół Cytadeli Warszawskiej. Start i meta na terenie Szkoły nr 55, gdzie znajdowało się również Miasteczko Biegowe


Termin: 27.09.2014


Liczba uczestników: 500


Nagrody:

  • rzeczowe, m.in. sprzęt elektroniczny

Organizatorzy i partnerzy:

  • Run Vegan!
  • OKI, ALE, TOM TOM, Sport Guru, Shock Absorber, Salewa Warszawa, Mona Vie, Polsoja, COBI, Original Source, Zdrovit, Smakowita Pajda, Primavika, Arctic, Orico, Zakochaj się w Warszawie Aktywnej, BiegamBoLubie, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, Schronisko w Korabiewicach
  • Patronat Honorowy: Burmistrz i Dzielnica Żoliborz Miasta Stołecznego Warszawy. 

Liczba wolontariuszy: 50


Strona internetowa:


W Biegu triumfowali Artur Jabłoński oraz Agnieszka Krawczyk. Zwycięzcom puchary i nagrody wręczał Burmistrz Dzielnicy Żoliborz i ekipa Run Vegan. W ramach imprezy odbyły się również wykłady nt. praktyki stosowania diety roślinnej oraz jej zastosowania w sporcie. Łącznie odbyło się siedem prelekcji.

Przez cały czas trwania imprezy działało miasteczko sportowe zlokalizowane na terenie boiska szkolnego, gdzie stanęły namioty sponsorów biegu oraz stoiska partnerów oraz wystawców. Na wszystkich chętnych czekały 4 punkty z bezpłatnymi masażami. 

Dla zawodników został przygotowany wegański poczęstunek w formie Pasta Party. Kibice i pozostali chętni mogli dokonać zakupu na miejscu. 

Cały teren Biegu objęty był strefą bezpłatnego WiFi, zapewnionego przez Sponsora Głównego Biegu, firmę Play. 

1. Bieg Wegański zaszczyciły swoją obecnością polskie gwiazdy, które promują weganizm, a przy tym czynnie uprawiają sport lub angażują się w pomoc dla zwierząt. Były to: Paulina Holtz, siostry Natalia i Paulina Przybysz oraz Katarzyna Ankudowicz. 

Warto przypomnieć, iż 3 700 zł z przychodów z imprezy zostało przekazane jako darowizna na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Korabiewicach z przeznaczeniem na zakup bud dla psów. 

Violetta Domaradzka, organizator

Dlaczego Nasz bieg powinien otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku? Konsekwentnie zrealizowaliśmy wyjątkową formułę i przesłanie Biegu:”Łatwiej niż myślisz”: biegać, przejść na weganizm, wspierać zwierzęta w schronisku. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród biegaczy, jak i osób zainteresowanych tematyką diety roślinnej. Sądząc po pozytywnych komentarzach na wszystkich forach internetowych, uczestnicy imprezy byli z bardzo zadowoleni z przebiegu i organizacji imprezy, jak również z przyjętej przez Organizatorów formule połączenia wydarzenia biegowego z wykładami i promocją kuchni wegańskiej. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce