"Biegniemy po nowe płuca dla Piotra" w Oświęcimiu

 

"Biegniemy po nowe płuca dla Piotra" w Oświęcimiu


Opublikowane w czw., 02/04/2015 - 17:01

Termin: 28.2.2015


Liczba uczestników: 184


Nagrody:

  • rzeczowe dla uczestników - medale oraz nagrody do rozlosowania, dla pierwszych trójek - puchary.
  • Pakiety startowe zawierały m.in. salezjański kalendarz ścienny, smycz do kluczy, wodę mineralną, odblaski. Dzieci, które pojawiły się na biegu (nie miał on bowiem ograniczeń wiekowych) otrzymały czekolady numer startowy, który uprawniał do wzięcia udziału w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród 

Organizatorzy i partnerzy:

  • Zakład Salezjański im. Ks. Bosko w Oświęcimiu ;
  • Oświęcimski Klub Biegacza „ZADYSZKA”
  • Powiat Oświęcimski
  • Urząd Miasta Oświęcim
  • Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu 

Liczba wolontariuszy: 25


Strona internetowa: http://zadyszka.org.pl


28 lutego Zakład Salezjański im. Księdza Bosko w Oświęcimiu we współpracy z Oświęcimskim Klubem Biegacza „Zadyszka” zorganizował charytatywny bieg z którego CAŁY dochód (opłata startowa: 30 zł) przekazany został na pomoc choremu na mukowiscydozę Piotrowi Raczyńskiemu z Sosnowca.  

W tej chwili Piotr nieustannie podłączony jest do respiratora albo koncentratora tlenu, ale w każdej chwili jego stan zdrowia się pogarsza. Jeszcze niedawno normalnie żył, studiował, cieszył się każdym dniem.... dziś walczy o każdą minutę i czeka na naszą pomoc! Nie zostawmy go samego! 

Oto co sam napisał:

"Nazywam się Piotr Raczyński i mam 23 lata. Od urodzenia choruję na nieuleczalną i śmiertelną chorobę, mukowiscydozę. W ostatnim roku choroba zaatakowała moje płuca z całą swoją mocą. Każdy mój dzień to walka o oddech. Jestem uzależniony od koncentratora tlenu 24 godziny na dobę, w nocy wspomaga mnie respirator. Jedynym ratunkiem jest szybki przeszczep płuc. W Polsce zabieg ten wykonywany jest bardzo rzadko. Szansą na normalne życie jest przeszczep w Wiedniu – drogi i nierefundowany przez NFZ. Zastanawiałeś się kiedyś ile kosztuje ludzkie życie? 120.000 euro to kwota jaką musze wpłacić, aby klinika wpisała mnie na listę oczekujących. Nie mam obecnie takich pieniędzy, ale wiem, że jeśli ich nie zdobędę to pewnego dnia zabraknie mi powietrza...."

„Bieg po nowe płuca dla Piotra” spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem i zaangażowaniem ze strony biegaczy. Inicjatywa spotkała się z także dużą sympatią mieszkańców miasta. Nawet Ci, którzy nie biegli wzięli udział w kweście i pomagali przy organizacji biegu. CAŁY DOCHÓD z opłaty startowej oraz kwesty - 7250 zł, został przekazany na operację Piotra. 

Ewelina Matyjasik, organizator 

Bieg charytatywny „Biegniemy po nowe płuca dla Piotra” powinien otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku nie tylko ze względu na fakt, iż przysporzył on uczestnikom wiele radości; sprawił, iż biegacze zgromadzili się we wspólnej, pięknej sprawie; poziom organizacji niewiele odbiegał od wydarzeń komercyjnych… ale dlatego, iż jeśli uda nam się go zdobyć całą nagrodę finansową przekażemy na leczenie Piotra! Jesteśmy zbudowani postawą ludzi i tak piękną frekwencją! Wierzymy, że dzięki ludziom tacy jak Państwo Piotr już wkrótce pobiegnie z nami!

Ponadto ciekawostkę stanowi fakt, iż to właśnie anonimowy uczestnik biegu zgłosił naszą kandydaturę – zatem NA PEWNO warto zaufać nam i oddać na nas głos! 

DZIĘKUJEMY!!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce