Grand Prix BiegamBoLubie LASY w Chojnowie

 

Grand Prix BiegamBoLubie LASY w Chojnowie


Opublikowane w czw., 30/04/2015 - 10:41

Termin imprezy: 12.4.2015


Liczba uczestników: 350


Nagrody:

  • rzeczowe, w tym m.in. cztery części medalu, leśne sadzonki.
  • w pakietach startowych m.in. koszulka, torba, numer startowy

Organizatorzy i partnerzy:

  • Club bbL
  • Lasy Państwowe
  • SportGuru
  • Garmin

Liczba wolontariuszy: 21

Strona internetowa: www.biegambolubie-lasy.pl

BiegamBoLubięLASY to cztery biegi w formule Grand Prix, każdy o innej porze roku. Do wyboru są dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Przewidziane są również biegi dla dzieci oraz Nordic Walking (5 km). Wszystkie starty odbywają się na terenie Nadleśnictwa Chojnów.

Celem organizacji omawianego wydarzenia jest promocja biegania, zdrowego stylu życia 
i zachęcenie do uprawiania sportu na łonie natury z wyszczególnieniem terenów leśnych oraz promocja regionu nadleśnictwa chojnowskiego. 

Terminarz:
- „BiegamBoLubięLASY Zimą” - 01.02.2015 r.
- „BiegamBoLubięLASY Wiosną” - 12.04.2015 r.
- „BiegamBoLubięLASY Latem” - 26.07.2015 r.
-„ BiegamBoLubięLASY Jesienią” - 25.10.2015 r.

12.04.2015r. odbyła się już druga edycja „BiegamBoLubięLASY” czyli „BiegamBoLubięLASY Wiosną”. Po uprzednim oznakowaniu i zabezpieczeniu trasy, w każdym biegu  prowadzony był  elektroniczny pomiar czasu za pomocą systemu chipowego, zapewniający dokładność wyników.  

Imprezę rozpoczęły biegi dzieci na trzech dystansach w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria– do 7 roku życia., II – do 10 roku życia, III – do 15 roku życia. Trasa dla najmłodszych wynosiła niecałe 200m i towarzyszyły temu niesamowite emocje, szczególnie jeśli mowa o najmłodszych, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w biegu zorganizowanym. W sumie wystartowało 80 dzieci. 

Start I kategorii wiekowej, odbył się po uprzednim przejściu i zapoznaniu z trasą. Dzieci z II kategorii wiekowej miały do pokonania odcinek 333m, natomiast III kategoria wiekowa 2x333m. Każde dziecko biorące udział w akcji otrzymało pamiątkowy medal i nagrody w postaci gier planszowych oraz słodkiego upominku w formie czekoladki.

Podczas rejestracji każdy z uczestników biegui na 5km i 10km otrzymał darmowy pakiet startowy w postaci: koszulki sportowej oraz torby ekologicznej. Po zamknięciu biura zawodów bieg dorosłych poprzedzono wspólną rozgrzewką poprowadzoną przez trenerkę akcji BiegamBoLubię. 

W sumie wystartowało 350 uczestników Po biegu uczestnicy otrzymali medal, a właściwie kolejny już fragment medalu umożliwiający skompletowanie wszystkich czterech, które po złożeniu w całość ukazują las w czterech porach roku. Dodatkową nagrodą były sadzonki lipy rozdawane bezpośrednio przez leśników.

Impreza została organizowana w ramach udostępniania lasów społeczeństwu, zachęcając do uprawiania rekreacji ruchowej na terenach leśnych dlatego wszyscy uczestnicy Grand Prix zwolnieni są z opłaty startowej. 

Sandra Cichosz, Club bbl

Dlaczego Nasz cykl powinien otrzymać tytuł / wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Bo dla uczestników jesteśmy NATURALNIE najlepsi!  ;-)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce