I Powiatowy Bieg z Naturą i Kulturą w Urli

 

I Powiatowy Bieg z Naturą i Kulturą w Urli


Opublikowane w pon., 24/11/2014 - 10:08

Termin: 23.11.2014


Liczba uczestników: 100 (limit 150)


Nagrody:

  • rzeczowe - puchary, upominki w losowaniu, pamiątkowy medal i koszulka dla uczestników

Liczba wolontariuszy: 40 


Organizatorzy i partnerzy:

  • Powiat Wołomiński

Strona internetowa:


Bieg Powiatowy z Naturą i Kulturą to pierwszy jubileuszowy bieg, podsumowujący projekt „Powiat Wołomiński - wyprawa z naturą i Kulturą”. Miejsce biegu wybrano nieprzypadkowo - miejscowość Urle i jej okolice słyną z pięknej i niepowtarzalnej przyrody oraz unikalnego na skalę powiatu wołomińskiego mikroklimatu. 

Dystans biegu wynosił 10 km. Trasa była bardzo urozmaicona. Uczestnicy biegi leśnymi i polnymi ścieżkami, a także po części drogą asfaltową. Cała wyznaczona trasa była bardzo urokliwa. Zawodnicy mogli podziwiać piękną florę i faunę i dzięki temu napawać się pięknem okolicznej przyrody. 

Mimo późnej pory roku na starcie zjawiło się 100 osób. Pogoda była rześka ale dla biegaczy idealna. Trasa była obstawiona wolontariuszami z Zespołu Szkół w Urlach gdzie uczą się przyszli policjanci i żołnierze. Bisko 40 osób ubranych w piękne mundury pilnowało bezpieczeństwa uczestników biegu.  

Każdy zawodnik, który ukończył bieg dostał pamiątkowy medal oraz unikalną koszulkę. Mógł też posilić się pyszną grochówką oraz zjeść pyszne ciastko i napić się herbaty. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w losowaniu drobnych upominków.

Rafał Grześkiewicz, organizator

Nasz bieg jest biegiem jubileuszowym. Kameralna atmosfera bardzo integrowała wszystkich zgromadzonych. Nie był to bieg masowy. Był on skierowany do okolicznych mieszkańców. Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt że udział w biegu był bezpłatny. Biegiem tym pokazaliśmy i chcemy dalej pokazywać, że w tak małych miejscowościach jak Urle, które liczą 380 mieszkańców, można w sposób zdrowy i aktywny spędzić czas.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce