II Bieg Centaura o Puchar Burmistrza Białego Boru

 

II Bieg Centaura o Puchar Burmistrza Białego Boru


Opublikowane w śr., 03/12/2014 - 13:28

Bieg uliczno-crossowy, rozegrany w otoczeniu pięknej białoborskiej przyrody oraz malowniczych przeszkód crossowych z organizowanych corocznie międzynarodowych zawodów Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, z piachem oraz stromymi podbiegami na trasie.


Termin: 11.10.2014


Liczba uczestników: 104 (bez limitu startujących)


Nagrody:

  • Finansowe: 3200 zł za miejsca I-VI
  • Rzeczowe – puchary, upominki sportowe i dyplomy, w tym dla najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu oraz dla białoborzanki i białoborzanina.

Strona internetowa biegu: www.bck-bialybor.pl,


Liczba wolontariuszy: 5


Organizatorzy i partnerzy:

  • Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji,
  • Urząd Miejski w Białym Borze
  • Centrum Szkolenia Jeździeckiego COVAL,
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Białym Borze,
  • Straż Miejska w Białym Borze

Bieg Centaura to ciekawa propozycja imprezy sportowo-rekreacyjnej, dająca możliwość poznania znanych sportowców, mistrzów biegów przełajowych i maratonów, którzy biorą czynny udział w biegu lub są jego obserwatorami. Pośrednio w tegorocznej edycji imprezy uczestniczyło ok. 500 osób - kibice i turyści. W promocję wydarzenia zaangażowane są media powiatowe oraz ogólnopolskie, które aktywnie włączają się w transmisje wydarzeń (m.in. TVP - Teleexpress, TVN 24). 

10 km trasa biegu przebiega przez malownicze tereny crossowo-jeździeckie w Białym Borze. Na mecie biegu ustawiony jest fotoradar, który wszystkim biegaczom wykonuje pamiątkowe zdjęcie z pomiarem czasu z jakim wbiega na linię mety. Obsługę imprezy, w tym pomiar czasu, prowadzenie biura zawodów, konferansjer prowadzą profesjonaliści i lokalni miłośnicy sportu. Zwycięzcy biegu otrzymali nagrody finansowe oraz symboliczne puchary i dyplomy. Każdy uczestnik miał zapewniony ciepły poczęstunek oraz pakiet sportowy.

Piotr Maciupa, dyrektor imprezy

Impreza została dostrzeżona i doceniona przez reporterów magazynu dla biegaczy RUNNER'S WORD, zajmując I miejsce w kategorii "Najzabawniejszy pomysł na promocję". Poza tym, impreza miała charakter edukacyjny. Organizatorzy mieli w zamyśle ukazanie uczestnikom w pozytywnym świetle urządzenia jakim jest fotoradar.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce