II Bieg Do Źródeł

 

II Bieg Do Źródeł


Opublikowane w pon., 06/07/2015 - 16:00


Termin imprezy: 06.06.2015


Liczba uczestników: 431


Nagrody:

Dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej przewidziano statuetki i bony upominkowe do popularnego sklepu sportowego. W klasyfikacjach wiekowych kobiet i mężczyzn nagrodzeni otrzymali bony do sklepu sportowego. Wartość tych nagród to ponad 8 000 zł.


Organizatorzy: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o.


Partnerzy: 

Radio Gdańsk ; Trójmiasto.pl ; Maratony Polskie. pl


Liczba wolontariuszy: nie korzystaliśmy ze wsparcia wolontariuszy


Strona internetowa: www.biegdozrodel.pl


Opis imprezy:

Agnieszka Kowalkiewicz

II Biegu do źródeł  to zasługuje na wyróżnienie , i to pod niejednym względem:

Po pierwsze –zachęcamy tych nie przekonanych. W Biegu wzięli udział nie tylko zawodowi biegacze, ale również po prostu amatorzy aktywnego stylu życia. Atmosfera sportowej rywalizacji połączyła sportowców, rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, a także wszystkich, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero rozpoczęli - najmłodszy zawodnik miał zaledwie kilka miesięcy i jechał w wózku towarzysząc biegającym rodzicom;) Okazją do pierwszego startu był Bieg Rodzinny na trasie 3,5 km w formule „run for fun”, w którym udział wraz z zawodnikami wzięła ambasadorka wydarzenia – Sylwia Jaśkowiec, wybitna biegaczka narciarska. Wytrwale dopingowała wszystkich biegaczy i pozowała z nimi do zdjęć.

Po drugie-  frekwencja. Do startu zjawili się niemal wszyscy zapisani zawodnicy;) To dowód na to, że bieg przyciąga coraz więcej osób! Mimo, że to kameralny bieg jego popularności wciąż rośnie.

Po trzecie–rodzinna atmosfera. Biegowi towarzyszy rodzinny piknik, który zgromadził dodatkowo około 2 000 tysięcy osób. To dowód na to, że udało nam się przekonać gdańszczan i nie tylko do czerpania radości z aktywności fizycznej.

Po czwarte- kształtujemy zdrowy nawyk picia wody. Podczas wydarzenia królowała woda. Zawodnicy na trasie mogli dwukrotnie zaznać wodnego orzeźwienia, a  w trakcie pikniku bez limitu serwowano zdrową, głębinową wodę z saturatora. Kolejnym jej źródłem był zdrój znajdujący się na terenie Parku Jelitkowskiego.

Po piąte– wyniki.Przy starcie zawodników Biegu Głównego, w samo południe, termometry wskazywały aż 32⁰C! Taki upał był dla biegaczy prawdziwym wyzwaniem, wymagającym bardzo dobrej wydolności. Jednak upały nie przeszkodziły zawodnikom w osiąganiu bardzo dobrych czasów.

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce