II Cross Maraton Nadarzyn

 

II Cross Maraton Nadarzyn


Opublikowane w wt., 10/03/2015 - 12:23

Termin: 9.8.2014


Liczba uczestników: 156


Nagrody:

  • Medale, puchary, koszulki, upominki od sponsorów o wartości 4 000 zł

Organizatorzy i partnerzy:

  • Stowarzyszenie Biegiem przez Polskę
  • Gmina Nadarzyn, PHU Hetman, Maximus Fashion Center, Areszt Śledczy Grójec, Szkoła Tańca Freestyle Dance Zone w Nadarzynie, Biegam, bo lubię w Książenicach, Grójecka Dycha, Fantom Ratownictwo Off Road

Liczba wolontariuszy: 30


Strona internetowa: www.biegiemprzezpolske.pl


Drugi Cross Maraton Nadarzyn odbył się 9 sierpnia 2014r. w odrestaurowanym, zabytkowym Zespole Pałacowo-Parkowym w Młochowie w Gminie Nadarzyn. Start biegu odbył się o godz. 9:00 z 6-godzinnym limitem czasu po 4-kilometrowych pętlach. Wystartowało 156 zawodników z całej Polski, ale także z Ukrainy i Białorusi. 

Największym zainteresowaniem cieszył się dystans półmaratonu gdzie wystartowało 74 mężczyzn i 15 kobiet, a z królewskim dystansem maratonu zmierzyło się 36 biegaczy i 4 biegaczki. W Biegu Towarzyszącym „Leśna Pętla” na dystansie 4 km wzięło udział 15 mężczyzn i 12 kobiet. 

Możliwość wyboru aż 3 dystansu biegu i doboru ich do doświadczenia biegaczy, sprawiła, że impreza 2. Cross Maraton Nadarzyn okazał się imprezą rodzinną, gdyż prawie każdy z członków rodziny mógł wybrać bieg dla siebie. Ponadto organizacja biegu w parku pozwala na stworzenie atmosfery pikniku, gdzie nie tylko biegacze mogą miło spędzić czas, lecz także zachęcić swoje rodziny do kibicowania. 

Trasa biegu została wyznaczona ścieżkami parku, wokół stawu, gdzie spotkać można kaczkami i łabędzie, a także duktem leśnym, gdzie można podziwiać rezerwaty przyrody oraz zabytkową Aleję Lip. Dużo zieleni i drzew pozwala na ochłodę podczas sierpniowych upałów. Ze względu na bieg po pętlach, kibice mogą oglądać biegaczy kilka razy podczas ich zmagań z zaplanowanym dystansem szczególnie półmaratonu i maratonu.  

Organizatorzy zadbali o profesjonalny pomiar czasu, koszulki i medale dla uczestników biegu, profesjonalne zabezpieczenie medyczne oraz na miłe niespodzianki na zakończenie biegu jak losowanie nagród czy posiłek regeneracyjny z grilla oraz dla zwycięzców oczywiście puchary i nagrody rzeczowe. 

Bieg, mimo tylko dwóch edycji, zyskał sympatię wśród biegaczy, którzy rokrocznie podnoszą swoją frekwencję, a także polecają imprezę swoim biegającym znajomym.  

Paulina Asendrych-Chałupka, Stowarzyszenie Biegiem przez Polskę

Cross Maraton Nadarzyn jest imprezą kameralną, która odbywa się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Młochowie, gdzie biegając można podziwiać uroki fauny i flory. Ze względu na termin biegu i miejsce jest doskonałą okazją do spędzenie czasu rodzinnie w atmosferze pikniku, kibicowania oraz do spędzania czasu wspólnie na świeżym powietrzu. 

Istniej możliwość wyboru 3 dystansów biegu, co pozwala na odpowiedni dobór dystansu do swoich możliwości, nawet jeśli biegacz zdecyduje się zmienić dystans zaraz przed biegiem lub w jego trakcie.

Jako organizatorzy staramy się zapewnić każdemu zawodnikowi jak najwięcej uwagi, umilając czas biegu muzyką, dopingowaniem. Staramy się stworzyć rodzinną atmosferę, by za rok każdy chciał wrócić w jeszcze lepszej formie. Na tyle, ile to możliwe kontaktujemy się wcześniej z zawodnikami, by rozwiązywać ich wątpliwości, pomagać z trudnościami z dojazdem i zapewnieniem noclegów. 

Jako „młody bieg” mamy nadzieję, zachować taki sposób organizacji – rodzinny, z uśmiechem, a przy tym pełna profesjonalność (pomiar czasu, zabezpieczenie medyczne, organizacja biura Zawodów, dobre oznaczenie trasy), nawet gdy liczna uczestników się zwiększy.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce