II Leśny Cross Niepodległości w Olecku

 

II Leśny Cross Niepodległości w Olecku


Opublikowane w czw., 22/01/2015 - 15:13

Biegi z okazji Dnia Niepodległości. Trasa o długości 7 oraz 3,7 km z leśnymi ścieżkami, licznymi pagórkami, długimi podbiegami i widokiem na Jezioro Sedraneckie.


Termin imprezy: 8.11.2014 r.


Liczba uczestników: 108 (limit 150)


Nagrody: brak


Organizatorzy i partnerzy:

  • Stowarzyszenie Olecko Biega
  • Nadleśnictwo Olecko
  • Olemdica w Olecku sp. z o. o. 
  • Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci Głuchych im. św. Filipa Smaldone w Olecku

Liczba wolontariuszy: 20


Strona imprezy:


Pierwsza edycja imprezy w 2013 roku przyciągnęła 58 zawodników. W 2014 roku w Olecku pobiegło jeszcze więcej zawodników z regionu, zmęczonych biegami ulicznymi.

Wyznaczone parkingi, sprawne zapisy, ciekawa trasa, miła odświętna atmosfera, wyborna babka, bigos, kiełbaski na ognisku i oczywiście przepyszne pączki po biegu to nie wszystkie atuty imprezy. Powagi dodawały na pewno krótkie, okolicznościowe przemówienia, odśpiewanie Hymnu Państwowego przy akompaniamencie trąbki, stroje sportowe wielu uczestników w barwach narodowych. 

Udanym posunięciem było zorganizowanie krótszego dystansu dla początkujących (3,7 km – jedna pętla) oraz dopuszczenie zawodników nordic walking. Trasa była ciekawa, pofałdowana, duktami leśnymi z pięknym widokiem na Jezioro Sedraneckie, ale też wymagała sporego wysiłku. Można było odczuć dość strome podbiegi na początku i pod koniec pętli – dla zaprawionych w bojach to oczywiście zalety trasy. 

Do mety dotarli - bezpiecznie - wszyscy uczestnicy imprezy. Rywalizacja nie była w tych zawodach najważniejsza. Nie było nagród, podium, kategorii. Nie po to przyjeżdżają prawdziwi biegacze amatorzy. Liczy się intencja, możliwość spotkania się, szczytny cel. Połowa wpisowego przeznaczona była na wsparcie Oleckiego Programu Stypendialnego im. Romualda Wojnowskiego „Romki”.  

Czas umilały gra na akordeonie oraz śpiewy przy ognisku. I tak będzie też w kolejnych edycjach. Jak  skomentowała to jedna ze spóźnionych zawodniczek - „warto było się spieszyć”.

Marcin Brynda, Stowarzyszenie Olecko Biega

Dlaczego Nasz bieg powinien otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku? Można zadać jedno istotne istotne pytanie - ile jest biegów w Polsce, które wpierają różnego rodzaju programy stypendialne? A takim właśnie jest Leśny Cross Niepodległości. Atutem biegu jest brak klasyfikacji open czy kategorii wiekowych, co bardzo zachęcało biegaczy do wzięcia udziału. Biegacze również startowali w barwach narodowych oraz każdy dostał zrobiony kotylion na tą patriotyczną okazję.

Leśny Cross Niepodległości w Sedrankach to bardzo udana inicjatywa oleckich biegaczy. Wypada mieć nadzieję, że w kolejnych edycjach do sedraneckich lasów zawita więcej pasjonatów tej dyscypliny sportu. Trzeba trzymać kciuki, bo wydaje się nam, że taka forma świętowania jest znacznie sympatyczniejsza niż bieganie po ulicach wielkich miast.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce