II Półmaraton Mikołajkowy w Mikołajkach

 

II Półmaraton Mikołajkowy w Mikołajkach


Opublikowane w pt., 30/01/2015 - 13:22

Trasa Półmaratonu i towarzyszącego biegu na 10km poprowadziła malowniczą drogą z Mikołajek do miejscowości Łuknajno, wzdłuż Rezerwatu Łuknajno wpisanego na światową listę biosfery UNESCO, Natura 2000. Trasa łagodna, w 70% wiodąca ścieżką gruntową, sprzyjała uzyskiwaniu dobrych wyników i rekreacji. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkową koszulkę.


Termin: 7.12.2014


Liczba uczestników: 350 (suma)


Nagrody:

  • rzeczowe - puchary, sprzęt sportowy, vouchery hotelowe, upominki

Liczba wolontariuszy: 50


Organizatorzy i partnerzy:

  • Uczniowski Klub Sportowy ATOS Woxnice
  • Klub Biegacza Mrągowo
  • CK Kłobuk Mikołajki
  • Szkoła Podstawowa w Woźnicach
  • MKS Kłobuk Mikołajki

Strona imprezy:


Od wielu lat bardzo ważną imprezą środowiskową w Mikołajkach są "Mikołajki w Mikołajkach". Jest to druga, zaraz po Dniach Mikołajek impreza środowiskowa skupiająca lokalną społeczność. Impreza gromadzi licznie i angażuje bezpośrednio wielu mieszkańców gminy i okolic. 

Jej nieodłącznym elementem od samego początku były biegi uliczne dla dzieci i młodzieży, następnie bieg w kat. OPEN. Od 2011 roku wydłużyliśmy bieg z 3km do 10km co uzyskało uznanie w opiniach ludzi startujących. Natomiast wprowadzenie w 2013 roku Półmaratonu  Mikołajkowego w Mikołajkach było - jak informują organizatorzy - strzałem w dziesiątkę.

Wcześniejsze edycje imprez biegowych w Mikołajkach spowodowały, że na każde następne zawody zgłaszała się coraz większa liczba zawodników. Bardzo cieszy duży udział dzieci, a co za tym idzie rodziców. Udział zawodników starszych, a nawet w bardzo podeszłym wieku daje z kolei dobry przykład, że bieganie jest dobrym sposobem na długie i zdrowe życie. Start w zawodach oraz kulturalne kibicowanie staje się w Mikołajkach pewną tradycją.

W 2014 roku w ramach imprezy po raz kolejny odbyła się akcja „Bieg dla Zosi”. Zbierano środki na dalszą rehabilitację kilkuletniej Zosi, mieszkanki gminy Mikołajki. Z tej okazji wśród zawodników pojawiło się na trasie około 30 Spartan z Fundacji  „Spartanie Dzieciom”, którzy przekazali rodzicom Zosi czek w wysokości 3 tysięcy złotych. Dodatkowo, UKS ATOS Woźnice, główny organizator biegów, przeznaczył na ten sam cel 2 tysiące złotych z wpisowego do biegów.

Honorowy patronat nad imprezą objął senator RP Marek Konopka, który ufundował puchar dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegów.

Wojciech Brodowski, organizator

Jesteśmy jednym z najmniejszych organizatorów imprez biegowych w Polsce oraz jako nieliczni wprowadziliśmy przed biegiem głównym bieg dodatkowy. Kolejnym aspektem naszej imprezy biegowej są biegi dziecięce i młodzieżowe co cieszy się bardzo dużym uznaniem w opinii ludzi startujących. Bardzo duże zaangażowanie w przygotowania i dobra organizacja imprezy z roku na rok przyciąga do Mikołajek coraz większe rzesze ludzi biegających, co przedstawiamy w poniższej statstyce: 

 

  • 2011 r.: 10km - 35 osób, biegi dziecięce i młodzieżowe 64 osób – łącznie 99 startujących
  • 2012 r.: 10km - 95 osób, biegi dziecięce i młodzieżowe 83 osób- łącznie 178 startujących
  • 2013 r.: 10km - 106 osób, Półmaraton- 200 osób, biegi dziecięce i młodzieżowe 177 osób - łącznie 483 startujących
  • 2014 r.: 10km - 214 osób, Półmaraton- 255 osób, biegi dziecięce i młodzieżowe 157 osób- łącznie 614 startujących 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce