III Bieg do Pustego Grobu w Nowej Soli

 

III Bieg do Pustego Grobu w Nowej Soli


Opublikowane w pon., 04/05/2015 - 15:27

Termin biegu: 6.4.2015 


Liczba uczestników: 681 osób


Nagrody:

  • finansowe - 900 zł
  • rzeczowe - ok. 500 zł

Organizatorzy i partnerzy:

  • MOSiR Nowa Sól, PSP nr 1 Nowa Sól, Siostry Kapucynki Kraków, biskup Ordynariusz, Starosta Nowosolski, Prezydent Nowej Soli, Maratony Polskie, Tygodnik Krąg, Radio Zachód, Gość Niedzielny, Niedziela, Malpol, Matex, Runplanet, Wszystko dla dziecka 

Liczba wolontariuszy: ok. 100 osób


Strona internetowa: www.nowasol.kapucyni.pl


Bieg Wielkanocny upamiętniający bieg Apostołów św. Piotra i św. Jana z Wieczernika do Grobu Jezusa. Posiada charakter chrześcijański podkreślający świętowanie najważniejszych świąt Zmartwychwstania Jezusa. Trasa wiedzie w okolicy 5 świątyń Nowej Soli, cmentarza i portu na Odrze. Kategorie dodatkowe obok wiekowych i open to „Rodzina” i „Osoby duchowne”. Jest formą wspólnego świętowania zmartwychwstania Jezusa wraz z ks. biskupem, osobami duchownymi, rodzinami i przyjaciółmi. Obok walorów sportowych posiada także duchowe. Wyjątkowy charakter ma dekoracja zwycięzców w wyjątkowej scenerii świątyni parafialnej św. Antoniego w Nowej Soli.   

Br. Grzegorz Marszałkowski

Nasz Bieg jest wyjątkowy, ma charakter chrześcijański, jest próbą pogodzenia zmagań sportowych z duchowym wysiłkiem ludzi wierzących i wątpiących w zmartwychwstanie Jezusa. Obecność na biegu ks. biskupa oraz osób duchownych, czytanie Ewangelii o biegu św. Jana i św. Piotra do Pustego Grobu, dekoracja zwycięzców w kościele parafialnym, Msza dla biegaczy i kibiców. Szczególny czas i klimat imprezy z jednej strony świąteczny, rodzinny i radosny a z drugiej strony sportowej rywalizacji. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce