III Bieg w poszukiwaniu Świętego Mikołaja w Prusicach

 

III Bieg w poszukiwaniu Świętego Mikołaja w Prusicach


Opublikowane w pon., 16/02/2015 - 09:20

Termin: 6.12.2014


Liczba uczestników: 147


Nagrody:

  • finansowe - 300, 200 i 100 zł dla zwycięzców
  • rzeczowe

Organizatorzy i partnerzy:

  • Gmina Prusice, GOKiS Prusice, Prusickie Centrum Fitness
  • Festiwal Biegowy
  • www.runshop.pl 

Liczba wolontariuszy: 15


Strona internetowa: www.bieg.prusice.pl


Dystans mikołajkowego biegu w Prusicach to 5 km. Trasa od 4 lat pozostaje niezmienna - jest to jedna pętla Biegu III Wież, który odbywa się w czerwcu (ścieżka prowadzi uliczkami Prusic przez Pietrowice Małe). Warto zaznaczyć, iż jest to bardzo szybka trasa. Najlepsi zawodnicy uzyskiwali tu czasy poniżej 15 minut, choć w 2014 roku tempo zawodów nie było rekordowe.

Centrum zawodów było nowoczesne Prusickie Centrum Fitness. Tutaj wydawano pakiety startowe, przyjmowano depozyty. Tu były też szatnie i natryski. 

Imprezie towarzyszy wyjątkowy klimat. Na prusickim rynku wszystkie grzeczne dzieci z Gminy Prusice otrzymały paczkę od Świętego Mikołaja, a po zapadnięciu zmroku nastąpiło oficjalne odpalenie ogromnej choinki, która ozdobiła rynek. Był także Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym prezentowały się Stowarzyszenia i rzemieślnicy.

Sam bieg stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Trwała ostra rywalizacja między zawodnikami z czołówki. Ostatecznie wygrał zawodnik z Czajkowa który od samego początku narzucił swoje tempo. Zwycięzca osiągnął czas 15:45, a zwyciężczyni 18.27. Są to bardzo dobre wyniki. 

Dla najlepszych „trójek” kobiet i mężczyzn przygotowano statuetki, nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe. W kategoriach wiekowych również były przewidziane statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo zostali nagrodzeni najlepszy biegacz i biegaczka z Gminy Prusice. Wszyscy najlepsi nagrodzeni zostali na ogromnej scenie w Rynku Prusicach.

Każdy uczestnik otrzymał wyjątkowy pakiet startowy oraz medal na mecie. W pakiecie znajdowała się między innymi pamiątkowa koszulka. Dla chętnych po biegu był przewidziany ciepły posiłek. 

Przemysław Burchacki, organizator

Bieg w poszukiwaniu Świętego Mikołaja został zorganizowany po raz trzeci. Z roku na rok rośnie zainteresowanie bieganiem w Prusicach. Biegacze są coraz bardziej wymagający w stosunku do organizatorów. Myślę, że sprostaliśmy ich wymaganiom organizując bieg 6 grudnia 2014. Pozwolę sobie zaryzykować stwierdzeniem, że nie było osoby która wyjechała by tego dnia z Prusic niezadowolona.

Jesteśmy młodą, dobrze zorganizowaną grupą która stale się rozwija. Chcemy dalej organizować imprezy biegowe. Sami biegamy, dużo słuchamy i eliminujemy błędy. Bieganie jest naszą pasją którą wspólnie realizujemy. Wyróżnienie było by tylko potwierdzeniem, iż cały czas zmierzamy w dobrym kierunku. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce