III Krakowski Nocny Bieg Św. Mikołajów i Śnieżynek

 

III Krakowski Nocny Bieg Św. Mikołajów i Śnieżynek


Opublikowane w pon., 22/12/2014 - 14:02

Bieg Mikołajkowy i charytatywny z trasą na krakowskich Błoniach. pętla 3.540m, bieg liczył 3 pętle.


Termin: 6.12.2014


Nagrody:

  • rzeczowe – puchary dla zwycięzców

Strona internetowa:


Liczba wolontariuszy: 12


Organizator i partnerzy:

  • KKB Dystans Kraków
  • ITMBW Kraków

Krakowski Bieg Świętych Mikołajów i Śnieżynek rozegrany został już po raz trzeci. Miejscem spotkania zawodników jak rok rocznie były krakowskie Błonia. Jest to teren rekreacyjny mieszczący się w samym centrum Krakowa.

W tym roku na starcie trzech długości tras 3km, 6,5 km i 10 km pojawiło się 253 zawodników. Większość w przebraniach św. Mikołajów, Śnieżynek, Aniołów, reniferów. Pomimo startu o godzinie 20.00 na trasie biegu nie brakło kibiców zagrzewających zawodników do walki. Pojawili się także biegający rodzice z dziećmi. Najmłodsza pociecha nie mające jeszcze roku pokonała 10 km trasę w wózku. Za dzielność chłopak otrzymał pluszowego misia.

Pomocna w bieganiu była pogoda. Nie dopisał śnieg, było ciepło i bezwietrznie. A to doskonałe warunki do szybkiego biegania. Najszybszy zawodnik pokonał trasę 10 km w czasie 35 minut i 5 sekund. Najszybsza kobieta potrzebowała 37 minut i 18 sekund.

Ideą biegu była pomoc. W tym roku zawodnicy uiszczając opłatę startową wpłacali złotówki dla Wojtka, który walczy z białaczka limfoblastyczną. Mama Wojtka, obecna na starcie zawodów, będąca pracownikiem jednego z krakowskich urzędów pocztowych, opowiedziała o chorobie chłopca oraz o walce jaką toczy z chorobą. A sam Wojtek z racji nie najlepszego samopoczucia nie mógł być obecny na biegu.

Tegoroczna edycja biegu była rekordowa. Pod każdym względem. Tym bardziej, że odbywała się w formie luźno koleżeńskiej o charakterze charytatywnym Niosący pomoc chorym dzieciom jest nie powtarzalny odbywa się on zawsze w dzień św., Mikołaja bez względu na dzień tygodnia na dodatek pora tego biegu jest nocna również i dopasowane są dystansy by każdy mógł poczuć magię świętego Mikołaja.

Ryszard Machlowski, organizator

Dlaczego nasz bieg powinien otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku? Dla tego że ten bieg to naprawdę bieg robiony przez zapalonych biegaczy dla biegaczy bez wsparcia sponsorskiego (niekomercyjny). Gdyż jest to bieg koleżeński jedyny swoim rodzaju, w którym tak naprawdę nie ma nagród a wręcz przeciwnie biegacze wpłacając opłatę startową, która przeznaczona jest ona na pomoc chorym dzieciom. Dla tego to wyróżnienie pomogło by nam rozwinąć ten bieg.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce