III Półmaraton Grudziądz - Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego

 

III Półmaraton Grudziądz - Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego


Opublikowane w wt., 05/05/2015 - 15:34

Termin imprezy: 3.05.2015


Liczba uczestników: 569 osób


Nagrody:

  • rzeczowe - sprzęt sportowy, vouchery pobytowe, kosmetyki, książki itp, puchary, statuetki

Organizatorzy i partnerzy:

  • Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu
  • Running Consulting Warszawa
  • GKS Olimpia Grudziądz, Akademia Biegania w Grudziądzu,  Sklep Biegacza, La Rive, Novum Motors , Rossmann, Gmina Warlubie, Stowarzyszenie Taksówek Mercedes w Grudziądzu, Odlewnia Kulej, 

Liczba wolontariuszy: 80


Strona internetowa: www.polmaratongrudziadz.pl


Bieg rozgrywany jest od trzech lat. Jego celem jest popularyzacja biegania a także kultywowanie pamięci o tragicznie zmarłym czołowym polskim lekkoatlecie, pochodzącym z Rulewa, całe życie związanym z Grudziądzem Bronisławem Malinowskim.
 
Bieg adresowany jest zarówno do zawodników ścigających się o nagrody i puchary jak i do setek amatorów, których organizator "szczególnie szanuje" i czeka na wszystkich na mecie, fetując do ostatniego zawodnika. Dopiero potem następuje wręczenie nagród. Organizator kładzie nacisk, by były to atrakcyjne upominki (telewizor, rower) i mieli szanse otrzymać także ci, którzy nie liczą się w klasyfikacjach open czy wiekowych.

Trasa biegu - jak mówi jego podtytuł - biegnie śladami Bronka: ze stadionu macierzystego klubu, przez most na którym tragicznie zginął w 1981 roku do Rulewa, gdzie rodzina Malinowskich mieszkała w budynku, w którym dziś mieści się luksusowy hotel Hanza Pałac, Sponsor biegu.

Prócz sponsorów i partnerów w organizacji biegów pomagają nam dziesiątki wolontariuszy - harcerze, rowerzyści, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, dzieci z Domu Dziecka, młodzi zawodnicy z Klubu Olimpia, strażacy z OSP.

Izabela Piwowarska, dyrektor biegu

Nasz bieg jest inny niż tysiące biegów rozgrywanych w Polsce, bo oprócz pięknej trasy, bogatego pakietu startowego za niskie wpisowe oferujemy dodatkowy element związany z osobą patrona biegu. Co roku w wieczór poprzedzający bieg uczestnicy zapraszani są na spotkanie poświęcone Bronisławowi Malinowskiemu. 

W 2015 roku, w związku z przypadającą 35 rocznicą zdobycia przez niego złotego medalu olimpijskiego na 3000 m z przeszkodami, zaprosiliśmy na wspólne oglądanie tego biegu oraz wieczór wspomnień "Złoty Bronek", w którym Bronisława Malinowskiego wspominali jego trener Ryszard Szczepański, koledzy z kadry olimpijskiej z Moskwy 1980 Zenon Licznerski i Małgorzata Wieliczko oraz maratończyk Grzegorz Gajdus. Na mecie ustawiliśmy wystawę fotogramów obrazującą czołowe punkty kariery B. Malinowskiego oraz oryginalną, znalezioną w piwnicy klubu Olimpia i odrestaurowaną belkę do biegu na 3 m z przeszkodami, na której trenował Bronek w latach 70. 

W roku 2014 dostaliśmy tytuł Złotego Biegu i zostaliśmy uznani przez biegaczy z najlepiej zorganizowany bieg w województwie kujawsko - pomorskim oraz trzeci półmaraton w Polsce.
Posiadamy honorowy patronat PKOL. Dlaczego?

Jesteśmy biegiem, którzy organizują osoby kochające bieganie dla osób kochających bieganie. Dzięki Bronkowi Malinowskiemu jesteśmy biegiem innym niż wszystkie.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce