Letni Bieg Piastów w Szklarskiej Porębie

 

Letni Bieg Piastów w Szklarskiej Porębie


Opublikowane w pon., 01/12/2014 - 14:10

Charakterystyka: Biegowa edycja jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego biegu narciarskiego w Polsce. Trasa prowadzi tu leśnych duktach Gór Izerskich. przez liczne podbiegi i ostre zjazdy, wszystko to na wysokości ok. 1000 m n.p.m.

Termin imprezy: 30.08.2014 

Liczba uczestników: 583 (limit 700)

Pula nagród: 50 000 zł (wszystkie nagrody rzeczowe)

Strona internetowa: www.bieg-piastow.pl/index.php/letnibp/o-biegu

Organizatorzy i partnerzy: 

- Stowarzyszenie Bieg Piastów
- PKO Bank Polski
- Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
- Salomon
- Enervit
- TERMY Cieplickie
- Salco
- Rollski
- Wydawnictwo „INNE Spacery”
- Wojcieszowianka
- ICEBUG
- Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Biathlon „BIATHLON”
- Higeen
- Polskie Radio
- TV Dami

Liczba wolontariuszy: 60 osób

Głównym celem naszych działań jest popularyzacja zdrowego i aktywnego stylu życia. Z każdym rokiem bieganie staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Dlatego w zeszłym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na zorganizowanie letniej edycji Biegu Piastów. 

Letni Bieg Piastów to bieg wyjątkowy, nie przebiegający po asfalcie, a jedynie po leśnych ścieżkach Gór Izerskich. Bieg z cudownymi widokami, ciekawymi podbiegami i ostrymi zbiegami. 

W ramach imprezy zostały zorganizowane dwa biegi: Jakuszycka Dziesiątka oraz Półmaraton Górski. Podczas tegorocznej edycji Letniego Biegu Piastów ze względu na uwarunkowania środowiskowe, tylko 700 osób mogło się zmierzyć z jednym z dwóch dystansów. 

W tym roku, po raz pierwszy w historii Nasz bieg znalazł się w prestiżowym cyklu biegów trailowych Salomon S-LAB. Co więcej był jednocześnie finałem tego cyklu! 

Oprócz biegów dla dorosłych zostały zorganizowane biegi dla najmłodszych w trzech kategoriach wiekowych, w których wzięła udział 100 dzieci. Odbyły się również imprezy towarzyszące tj.: "Biathlon dla każdego" oraz "Jakuszyckie Sprinty na Rolkach Terenowych". 

Podczas trwanie całej imprezy ze sceny przygrywała nam czeska kapela, tworząc wspaniały klimat. 

Kaja Sznajdrowicz, Stowarzyszenie Bieg Piastów 

Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie konkurować z największymi biegami, organizowanymi w Polsce, np. Maraton Warszawski, ze względu na liczne ograniczenia i uwarunkowania. Mamy jednak nadzieję, że nie przeszkodzi nam to w otrzymaniu wysokiego miejsca w konkursie. Przecież nie chodzi tu o ilość zawodników stojących na starcie, lecz o wysiłek, serce, zaangażowanie włożone w organizację oraz wytworzenie przyjaznej atmosfery podczas całego wydarzenia. Mamy nadzieję, że właśnie to docenią nami biegacze, bez których organizacja takich imprez nie miałaby sensu.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce