On The Run

 

On The Run


Opublikowane w śr., 24/06/2015 - 15:09


Termin imprezy: Bieg rozgrywany jest każdego miesiąca roku 2015 od 13 stycznia 2015


Liczba uczestników: 500


Nagrody: medale pamiątkowe – każdy uczestnik otrzymuje medal za udział w biegu


Organizator: El Padle


Partner:Polska Grupa Energetyczna


Liczba wolontariuszy: 60


Strona internetowa: www.ontherun.com.pl


Opis imprezy:

On The Run to nocny, charytatywny bieg po Łazienkach Królewskich, którego mecenasem jest Polska Grupa Energetyczna. 

Wydarzenie odbywa się regularnie w cyklach comiesięcznych, w godzinach wieczornych na pięciokilometrowej trasie w zamkniętych dla zwiedzających Łazienkach. Punktem startowym wydarzenia jest Agrykola, zaś trasa przebiega między innymi Aleją Chińską, wzdłuż której ustawiono w okresie świątecznym imponującą iluminację.

Każdorazowo organizator przewiduje możliwość startu około 500 osób. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest wykupienie cegiełki o wartości 25 złotych. Każdego miesiąca Fundacja PGE wskazuje cel, na który zostaną przekazane zebrane środki.

Każdy z uczestników biegu otrzymuje specjalny pakiet startowy, w którego skład wchodzi numer startowy, koszulka oraz specjalna lampka – czołówka, której zadaniem jest oświetlanie biegaczowi trasy.

Wydarzenie jest jedyną comiesięczną nocną imprezą biegową na terenie Warszawy. Udział w rywalizacji stanowi również jedyną możliwość dla biegaczy, aby o tak późnej porze potrenować w Łazienkach Królewskich wraz z kilkuset innymi biegaczami. Każdorazowo do udziału w biegu zapraszane są gwiazdy na codzień uprawiające bieganie.

Nietypowa pora oraz miejsce organizowanego wydarzenia ma na celu zachęcenie Polaków nie tylko do biegania nocą, ale również do ogólnego zwiększenia aktywności fizycznej. Organizowane wydarzenie otwiera nowe możliwości przed biegaczami, zarówno dzięki wyjątkowej trasie, jak i jej poziomowi trudności, który zachęca do udziału początkujących zawodników.

Równie istotny jest cel charytatywny biegu. Popularyzacja biegania połączona została ze wsparcie potrzebujących, co daje dodatkową motywację uczestnikom, a przy okazji stanowi znaczącą pomoc dla beneficjentów, do których trafiają pieniądze. W pierwszej edycji biegu kwota zebrana w wyniku wykupienia pakietów startowych, będących równocześnie cegiełką, została przekazana siedmioletniej Zuzannie Bobińskiej, chorej na mukowiscydozę

Organizator planuje realizację 12 biegów do końca grudnia 2015 roku.

Wojciech Cłapiński

On The Run to jedyne w swoim rodzaju wydarzenia na mapie Warszawy. Aktywność fizyczna, połączona z charytatywnością, realizowana w jednym z najpiękniejszych miejsc w stolicy. 

Bieg to także niesamowita atmosfera, która rozpoczyna się od wspólnej rozgrzewki przed startem, a kończy na gorącej czekoladzie na mecie.

To wydarzenie idealne zarówno dla biegaczy na wysokim poziomie, którzy muszą zmierzyć się z wieczorną porą i trudnościami, które niesie, jak również dla amatorów, którzy nie boją się podjąć wyzwania przebiegnięcia pięciokilometrowej trasy.

On The Run to nowatorskie przedsięwzięcie, które ma szansę na szeroką skalę spopularyzować nocne bieganie w Polsce.

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce