Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem 2015!

 

Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem 2015!


Opublikowane w śr., 05/08/2015 - 10:03


Termin imprezy: 19.04.2015


Liczba uczestników: 1693


Nagrody: rzeczowe - Bony ADIDAS o łącznej wartości 3600 zł ,  Bony Sports Direct, Tort Run Toruń, Okazjonalne statuetki, Vouchery na weekend w hotelach i spa,  Vouchery na sukienki dla pań


Organizatorzy: Stowarzyszenie Run To Run


Partnerzy: Gmina Miasto Toruń , Urząd Marszałkowski Woj. Kuj-Pom , Centrum Handlowo-Rozrywkowe PLAZA, Sports DirectSklep, BiegowyARRIVA RP Sp. z o.o. , CPP Toruń Pacific Sp. z o.o. , Active Life Energy, Cukiernia SOWA, Piekarnia PIEKUŚ, Wody Mineralne Ostromecko, Kartel Press S.A. Twarde Pierniki S.A. , Fitness Jatomi PURE, Wolf Grey, Machtel Optometria, Hotel Mercure, Kapral Car , Cross Fit, Japan Promotion , ZwiedzanieTorunia.pl , Centrum Sztuk Współczesnych


Liczba wolontariuszy: 150


Strona internetowa: www.run-torun.pl


Opis imprezy:

Łukasz Kuczmarski

1. Wyjątkowa impreza biegowa

Podczas wydarzenia zawsze panuje niepowtarzalny klimat dzięki połączeniu biegu nie tylko z aspektem zdrowotnym (krótki dystans – 5 i 10 km każdy jest w stanie pokonać w limicie 1 h i 45 min, nawet podczas marszobiegu), ale i turystycznym (aktywnym zwiedzaniem miasta).

2. Zwiedzaj ze Zdrowiem

Hasło przewodnie wydarzenia to „Zwiedzaj ze Zdrowiem!”. Przy tworzeniu trasy organizatorzy za cel postawili sobie pokazanie największych atutów turystycznych miasta, a zwłaszcza walorów architektonicznych. Trasa biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski i tor żużlowy MOTOARENY. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta.

3. Bezpłatne zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem turystycznym w przeddzień imprezy

4. Rokrocznie wzrastająca frekwencja

5. Pamiątkowy medal przedstawiający płaskorzeźbę gotyckich obiektów Torunia

W 2012 roku każdy uczestnik, który przekroczył linię mety otrzymał medal przedstawiający Krzywą Wieżę, z kolei w 2013 roku Dom Kopernika, z kolei w 2014 roku Ratusz Staromiejski. A jaki medal otrzymali zawodnicy w 2015 roku? W br. biegacze ponownie dokonali wyboru obiektu, który chcieliby dorzucić do kolekcji RUN TORUŃ. Głosowanie na wybór medalu odbywało się na oficjalnym profilu imprezy na FB, gdzie każdy zalogowany użytkownik portalu mógł oddać głos („lajka”) na wytypowany przez siebie obiekt. Zdecydowana większość biegaczy opowiedziała się za Pomnikiem Flisaka, który przedstawia legendarną postać grajka na skrzypcach otoczonego przez żaby.

6. Biegi dla dzieci (6 dystansów)

7. Wspólne bezpłatne treningi przygotowujące od RUN TORUŃ

Treningi Team Run Toruń to cykl 10-ciu spotkań przygotowujących do „toruńskiej piątki”
i dyszki”! Bezpłatne zajęcia sportowe skierowane są zarówno do zupełnie początkujących, jak i bardziej doświadczonych biegaczy!

8. Konkurs Kibica dla szkół

Konkurs pt. „Toruńska szkoła najlepiej dopingująca sportowców” już po raz drugi towarzyszyła naszej imprezie biegowej! Rywalizacja w kibicowaniu biegaczom przez młodzież została objęta Patronatem Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz włączona do całorocznego projektu „Kibicuj Fair Play”, w którym czynnie bierze udział ponad 30 toruńskich placówek. Zadaniem uczniów było stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca młodzież szkolna, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomęli o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

9. Klasyfikacja drużynowa – walka o tytuł Biegowego Układu Słonecznego
W klasyfikacji Gwiazdozbiorów wzięły udział drużyny reprezentujące kluby sportowe, firmy, instytucje, inne zbiorowości, a także grupy zawodników startujące pod wspólnym szyldem.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce