V Bieg o Złote Kierpce na Skrzycznem

 

V Bieg o Złote Kierpce na Skrzycznem


Opublikowane w śr., 25/02/2015 - 10:09

Termin: 3.08.2014


Liczba uczestników: 141


Nagrody:

  • rzeczowe

Organizatorzy i partnerzy:

  • Ultra Beskid Sport
  • Gmina Szczyrk

Liczba wolontariuszy: 15


Strona imprezy: www.ultrabeskid.pl


W zawodach wystartowało ponad 140  biegaczy górskich. Bieg alpejski prowadził na Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Trudności trasy o długości 6,5 km i przewyższeniu ponad 760m, zrekompensowała zawodnikom słoneczna pogoda i towarzyszące jej piękne widoki górskie.

Bieg na Skrzyczne (1257m n.p.m.) zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet wygrali zawodnicy RMD Montrail Team – Maria Cebo i Nataniel Swat. Nataniel potrzebował 39 minut i 25 sekund na pokonanie trasy spod kompleksu skoczni narciarskich SKALITE w Szczyrku do schroniska PTTK na Skrzycznem. Drugi na mecie pojawił się Zenon Zabost z Ultra Beskid Sport z czasem 42:35, a trzeci Artur Ferkus z Marklowic z czasem 42:46.

Wśród kobiet zwyciężyła wspomniana wcześniej Maria Cebo – RMD Montrail Team z wynikiem 46 min. 32 sek. wyprzedzając następną zawodniczkę – Magdalenę Białorczyk z Byledobiec Anin (50,16) o 3 min. 44 sek. Na miejscu trzecim uplasowała się Dominika Hulawy reprezentująca AZS AWF Katowice z czasem 51,26.

Organizatorzy otrzymali wiele pozytywnych komentarzy po zawodach. - Dzięki za wspaniale zorganizowaną imprezę, brałam udział w wielu biegach ale tu wszystko było super! Organizacja, atmosfera, dobrze oznaczona, super trasa, extra jedzonko (te arbuzy na szczycie były boskie), a na dole pyszny Międzybrodzki makaron, serki, kawa i herbatka oraz soczki. Wracam za rok i polecę ten bieg moim znajomym” – komentuje Mariola z Harpagan Sosnowiec.

Kuba Karcz, Ultra Beskid Sport

Dlaczego Nasz bieg powinien otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku? Bo nasze biegi robimy z miłości do biegania!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce