VIII Bieg Po Dolinie Będkowskiej

 

VIII Bieg Po Dolinie Będkowskiej


Opublikowane w pon., 16/02/2015 - 11:15

Termin: 21.09.2014


Liczba uczestników: 250


Nagrody:

  • finansowe - 3 000 zł
  • rzeczowe - puchary, medale, nagrody rzeczowe

Organizatorzy i partnerzy:

  • Krakowski Klub Sportowy „JURA MOTO SPORT”
  • 1. Jurajska Izba Gospodarcza

Liczba wolontariuszy: 100 osób


Strona internetowa: www.imprezyjurajskie.pl 


Celem imprezy jest popularyzacja  biegania jako najtańszej formy aktywnego wypoczynku, promocja Powiatu Krakowskiego oraz regionu Jurajskiego Parku Krajobrazowego.

Bieg jest imprezą ogólnopolską zgłoszoną do centralnego wykazu polskich imprez sportowych. Sportowcy będą startować w malowniczych rejonach skałek jurajskich. 

Impreza ma charakter ogólnopolski. W ostatniej, ósmej już edycji wzięło udział ok. 250 biegaczy. Pokonywali oni 9-kilometrowy odcinek trasy przełajowej. Trasa prowadziła drogami szutrowymi, trawiastymi, leśnymi i była usłana podbiegami. Oprócz nagród w poszczególnych kategoriach (open i wiekowe), wśród wszystkich zawodników biegu głównego rozlosowana jest nagroda w postaci netbooka.

Po biegu głównym organizatorzy zaprosili na biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży ze szkół należących do gmin sąsiadujących z Doliną Będkowską. Dystanse od 100 metrów dla przedszkolaków  po 1000 metrów gimnazjów.  Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy, medale, ciepły posiłek i napoje, a zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach - puchary. 

Andrzej Bukowczan, prezes KKS „JURA MOTO SPORT”

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku? Bo już teraz uzyskuje wysokie oceny i bardzo dobre opinie. I ciągle się rozwija  -  Nasz klub jest logistycznie przygotowany do organizacji takich imprez. Mamy także własną kilkudziesięcioosobową kadrę sportową klubu i oparcie w Jurajskiej Izbie Gospodarczej.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce