WARTA CHALLENGE Marathon&Half

 

WARTA CHALLENGE Marathon&Half


Opublikowane w śr., 05/08/2015 - 09:51


Termin imprezy: 7.03.2015


Liczba uczestników: 221


Nagrody: rzeczowe - medale, puchary, dyplomy, książki, gadżety, torby ekologiczne, inne produkty, zabawki, voulchery, bilety/karnety wstępu, kupony rabatowe, słodycze o wartości 10 000 zł


Organizatorzy: SPORT CHALLENGE Fundacja Wspierania Aktywności Fizycznej


Partnerzy: Pałac Biedrusko, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łopuchówko, Urząd Gminy Suchy Las, Garmin24.pl, Radello Sport, Dextro Energy, Sportsbalm, Fotografia Szwajkowski Info, Stachowiak photo&video, ForRun.pl, PrawoSportowe.pl, Polskie Radio Radio Merkury Poznań, Chodzezkijami.pl, Nasz Głos Poznański, wielkopolska-country.pl


Liczba wolontariuszy: 25


Strona internetowa: www.wartachallenge.com


Opis imprezy:

Krzysztof Pilarski

Warto wspierać tego rodzaju inicjatywy.WARTA CHALLENGE Marathon&Half jest akcją społeczną mającą na celu promocję oraz ochronę Obszaru Chronionego Krajobrazu Biedrusko, zachowanie bogatego dziedzictwa zabytkowego, kulturowego i naturalnego Polski, a także wsparcie rozwoju lokalnej społeczności sportowej, jej integrację międzypokoleniową oraz aktywizację wokół biegów. Cykl imprez biegowych WARTA CHALLENGE Marathon&Half ułatwia kontakt pomiędzy środowiskami mieszkańców,  wypełnia czas wolny młodzieży, dorosłym oraz seniorom. Rozgrywki sportowe organizowane w ramach akcji cieszą się coraz większym zainteresowaniem społecznym. Uczestniczą w nich osoby dorosłe, starsze, a także niepełnosprawne. Imprezy biegowe przyczyniają się m.in. do wspierania zrównoważonego rozwoju opartego na lokalnych zasobach, uwzględniając dziedzictwo objęte programem Natura 2000. Przyczyniają się do promowania zdrowego stylu życia w całej Polsce (gdyż zjeżdżają się na nią zawodnicy z całego kraju, a wśród nich wybitne osobistości -mistrzowie świata, Europy i kraju, a także innymi wyjątkowymi dokonaniami biegowymi) oraz jego zasobów przyrodniczych.Jak oceniają uczestnicy, biegi rozgrywane są na jednej z najpiękniejszych tras biegowych w Polsce.Imprezy mają zasięg ogólnopolski, a ich charakter jest otwarty.

Najlepszą rekomendacją niech będzie część relacji z pierwszego biegu z cyklu WARTA CHALLENGE Marathon&Halfskładająca się z wrażeń i opinii niektórych uczestników imprezy, którzy podzielili się swoimi wrażeniami po jej zakończeniu, na oficjalnym funpagu wydarzenia https://www.facebook.com/WARTACHALLENGE

TOMEK: „Super imprezka, przesympatyczni ludzie i niepowtarzalna atmosfera pałacu-chce się tu wrócić. Kto był, ten wie, a kto nie był, niech spróbuje. Kolejny bieg już 17 stycznia!”

KINGA: „Wielkie dzięki za tak wspaniałe zawody bez spiny, kontroli czasu i innych bolączek biegaczy naprawdę warto biegać nad Wartą w tak doborowym towarzystwie:) tego typu biegi już na stałe wpisałam w mój grafik więc do zobaczenia niebawem.”

JANUSZ: „Dzięki za tak WSPANIAŁE zawody. Było SUPER, a dodatkowo wciąga klimat miejsca, trasa, ludzie biegnący i organizujący takie biegi. DZIĘKI, polecam WSZYSTKIM, którzy to przeczytają...a zimą jak spadnie śnieg i będzie choć trochę lub nawet dużo stopni mrozu...BĘDZIE HARD COR :) i muszę przyznać, że jeszcze nigdy w grudniu nie biegałem maratonu...już się nie mogę doczekać następnego biegu do zobaczenia w styczniu.”

KASIA: „Klimatyczne miejsce, sprawna organizacja, pełni pasji ludzie! Dzięki i do zobaczenia!”

AGNIESZKA: „Szkoda, że tak mało było o tym biegu i ja też nic nie wiedziałam- spotkałam biegaczy na trasie podczas treningu i bardzo żałowałam, że nie mogłam biec w tych zawodach - no cóż w styczniu dołączę.”

TOMASZ: „Byłem ostatni na 21km, ale i tak było super : ) Nic tak nie cieszy jak bieg w wspaniałej atmosferze gdzie nie gna się po wynik a cieszy się widokami :) Ta impreza ma swój urok :)”

PAWEŁ: „Szkoda, że nie wiedziałem bo na mojej stałej trasie.”

PAWEŁ G.: „Jako, że nie mogę dziś biec to kibicuję wirtualnie z daleka.”

MAGDALENA: „Wydarzenie nie do zapomnienia! Wyjątkowa atmosfera, piękna trasa, organizacja na najwyższym poziomie! Polecam kolejną edycję i wszystkie następne nieobecnym kijkarzom wielkiego formatu - to wyzwanie dla Was!”

MAGDALENA c.d. : „Energia i entuzjazm pozyskane w tym marszu wciąż mi towarzyszą.”

MARCIN: „Blogowa relacja poszła, do zobaczenia już niedługo, naprawdę fajna impreza. Pozdrawiam”

JANUSZ II: „Dzięki za gest z poczekaniem na mecie, ale Ty jesteś zwycięzcą, miałeś cały bieg pod kontrolą. Gratuluję, zawody SUPER EXTRA, pozdrawiam.”

TOMASZ II: „Stawię się obowiązkowo. Super impreza. Nie to co imprezy masowe co ludzie gnają byle do przodu. Tu jest miła wesoła atmosfera no i biegi uliczne nie mają takich widoków.”

PAULO: „ Super inicjatywa zimą na dystansach dłuższych niż 5 czy 10 km :) Muszę się więc poważnie zastanowić i może zmienić moje plany ? :)”

ALEKSANDER: „Co tu dużo mówić... Jestem pod wrażeniem! Piękna, wymagająca trasa z małym bonusem dystansowym, który sprawił, że maraton miał 43 km gwarantując tym samym jeszcze więcej radości. Miłe wnętrza Pałacu w Biedrusku. Prawdziwie kameralna impreza dla pasjonatów biegania i nordicwalkingu. Wśród uczestników na najwyższe wyrazy uznania zasłużył pies, który ze swą panią nr 23 ogarnął trasę poniżej 4:20. Jak dla mnie...BOMBA :)”

VIOLETTA: „WARTA CHALLENGE Marathon&Halfpobiegnięty, czekamy na kolejną edycję w styczniu!”

FOREVER YOUNG: “Forever Young Łódź - Nordic Walking napółmaratonienordica w WARTA CHALLENGE Marathon&Half! Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu- debiutanci na 21.097 zrobili świetne wyniki, a atmosfera w Biedrusku extra! …Szkoda, że nie było z nami Andrzeja, który mógł powalczyć o wygraną w maratonie biegowym… 17 stycznia znów jedziemy zmierzyć się z tym dystansem…”

ZOFIA: „ Zofia !! coś dla nas !!!!”

DARIA: „Dziękuję :) Oczywiście że zrobimy maraton ! Było super :) :)”

DARIA C.D.: „Wszyscy daliśmy ognia :D trochę pobłądziliśmy, ale na metę z uśmiechem na twarzy dotarliśmy :) Panie spikerze więcej takich biegów !”

GRZEGORZ: „Cisza, spokój, piękne, nadwarciańskie widoki. Tak w skrócie można opisać pierwszy bieg z cyklu Warta Challenge Marathon&Half.”

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce